Od początku istnienia marka Terzani postrzegała estetykę jako sposób interpretacji naturalnego i artystycznego piękna. Powstała we włoskiej Florencji, kolebce renesansu, firma podążała za twórczymi ścieżkami wyznaczanymi przez historię magicznego miasta. Słowo „estetyka” pochodzi od greckiego słowa „aisthesis”, które oznacza uczucie, a ściślej wiedzę stworzoną za pomocą zmysłów. W projektach Terzani, wyczuwa się j światło, któte czarująco otula naszą przestrzeń. To coś więcej niż tylko praktyczny, użytkowy projekt, to estetyka reprezentująca nowoczesne i artystyczne piękno poprzez zastosowanie designu i innowacyjnych technologii.

Unikalny styl stworzony przez Terzani wymaga zrównoważenia kilku cech. Terzani jest elegancka i wyrafinowana, innowacyjna a zarazem oryginalna. Korzysta z najnowszych technologii, ale wykorzystuje również szlachetne materiały, które tradycyjnie wykonywane są ręcznie przez lokalnych rzemieślników. Każda lampa to przedmiot/rzeźba, która ma być w pełni zintegrowana z otoczeniem, rozsiewając grę światła i cienia, tworząc w ten sposób stałą interakcję między lampą a otaczającą ją przestrzenią.

Terzani nieustannie redefiniuje sposób projektowania i produkcji luksusowego oświetlenia. Dzięki eksperymentom z nowymi metodami produkcji i przyszłościowymi pomysłami, stał się znany z projektów wykorzystujących rzeźbę, światło, cień i ruch do przekształcania przestrzeni.

www.terzani.com