Ukraiński artysta, ceramik i architekt Serhii Machno przez ponad dwadzieścia lat stworzył obszerny dorobek. Założone w 2003 roku w Kijowie studio Machno stało się odzwierciedleniem szerokości i głębi multidyscyplinarnego podejścia artysty. Dziś w Machno Studio obok pracowni architektoniczno-projektowej mieści się pracownia ceramiczna.

We wszystkich dziedzinach twórczość Machno ucieleśnia japońską estetykę i filozofię wabi-sabi, z których artysta czerpie inspirację. Kolekcje oświetlenia Machno są przykładem jego wrażliwości artystycznej, przejawiającej się zarówno w małych, jak i monumentalnych formach.

Kolekcja lamp wiszących Khamara to dość duże i bardzo minimalistyczne kulista formy jak ciężka chmura unosząca się pod sufitem. Pulchna jak gałka lodów, miękka jak utkany z letniej mgły. Nieograniczony w swojej manifestacji.

Każdy z nich ma wysoce teksturowaną, rzeźbiarską sylwetkę o organicznym kształcie, która został ręcznie uformowana przez artystę i jego zespół ceramików. Machno pragnie tworzyć dzieła ponadczasowe, współczesne, osadzone w tradycji, łącząc swoje ukraińskie dziedzictwo kulturowe z inspiracjami czerpanymi z natury.

PROJEKTANT: Siergiej Makhno

MATERIAŁ: Ceramika lub polistyren

DOSTĘPNE WERSJE: Sufitowa

WYMIARY:H. 340 х W. 550 х D. 530 mm H. 470 х W. 905 х D. 840 mm H. 630 х W. 930 х D. 910 mm
H. 720 х W. 1195 х D. 1100 mm
H. 840 х W. 1260 х D. 1240 mm

ŹRÓDŁO ŚWIATŁA: LED Filament 6W | E27 |