A new level of light in spaces

Modułowy system świetlny Funivia, projektu Carlotty de Bevilacqua, jest symbolem maksymalnej elastyczności w aranżacjach świetlnych.

Beyond freedom

Funivia otwiera nowe możliwości i potencjały dla wykorzystania światła: wychodząc z jedynego punktu zasilania, system tworzy sieć poziomych, pionowych i ukośnych linii, które mogą być instalowane w  pomieszczeniu trójwymiarowo. Elementem nośnym jest lina wzmocniona tworzywem sztucznym, która jednocześnie służy do rozdzielania energii.

Designed to fit your needs

Funivia rozwiązuje nawet najtrudniejsze problemy związane z oświetleniem. Czy to w wysokich pomieszczeniach, lub na ukośnych ścianach, dzięki elastycznej instalacji liny i dowolnie przesuwanym elementom oświetleniowym światło kierowane jest dokładnie tam, gdzie jest potrzebne. 

Mocowanie poszczególnych komponentów i pobór prądu odbywa się przez specjalne mostki, które za pomocą trzpieni mają styk z biegunami. Gdy element oświetleniowy zostanie przeniesiony, elastyczna i wytrzymała powłoka z polietylenowego włókna syntetycznego samoistnie zamyka się ponownie. Dzięki temu także po pierwszej instalacji Funivia zachowuje elastyczność stosowania.

A sustainable innovative lighting solution

Na linie osadzane są znane już elementy oświetleniowe z kolekcji Artemide, takie jak Vector lub Sharp, które mogą być sterowane indywidualnie za pomocą aplikacji Artemide – pełna synergia w zakresie efektywności materiałowej i energetycznej.

PROJEKTANT: Carlotta de Bevilacqua

MATERIAŁ: aluminium

DOSTĘPNE KOLORY: czerwony, biały, czarny

DOSTĘPNE WERSJE: system ściana – sufit

WYMIARY: zależnie od wersji

ŹRÓDŁO ŚWIATŁA: zależnie od wersji

ZASILANIE: 48 V

Funivia może być sterowana z aplikacji  Artemide