Belt marki Flos to techniczna linia oświetleniowa, która mimo  minimalistycznego konceptu stała się ikoniczną oprawą oświetleniową oferując klientom  niezwykle wyrafinowany zamysł dekoracyjny.  Aluminiowy profil ubrany w szytą na miarę osłonę ze skóry lub tkaniny  integruje elementy kompozycji w harmonijną całość. Innowacyjny system połączeń został opracowany w celu uzyskania falistej linii bez widocznych łączeń.

System Belt  to kwintesencja elastyczności, falista linia, pozostająca w równowadze między miękkością skóry lub tkaniny a sztywnością aluminium. Dzięki tej innowacyjnej konstrukcji oprawa Belt zdobyła prestiżową nagrodę Compasso d’oro.

Cały system Belt składa się z pasków. Niektóre z nich utrzymują ciężar, inne przenoszą prąd, a jeszcze inne skrywają światło. Początkowy odcinek każdej kompozycji schodzi z sufitu, wznosi się ze ściany, lub z podłogi, a następnie zostaje podwieszony dzięki dedykowanym paskom mocującym.

Estetycznym sercem projektu jest wykończenie systemu Belt. Jest on dostępny  w opcji  skóra lub tkanina.  W wypadku wykończenia skórzanego Belt pokryty jest delikatną skórą, poddaną obróbce naturalnymi barwnikami w celu uzyskania trzech wykończeń: czarny, zielony i naturalna skóra. Belt Fabric jest pokryty specjalną tkaniną techniczną oferującą dwa dekoracyjne wykończenia o dzianinowej fakturze: szarą oliwkę i miedziany brąz.

Emisje światła w górę i w dół zostały starannie wyważone, aby uzyskać idealnie równomierne oświetlenie. Górna część wyposażona jest w płaski, opalowy ekran rozpraszający światło w kierunku sufitu i zasłaniający źródła światła. Emisja bezpośrednia jest całkowicie wpuszczona w profil w celu uzyskania idealnej kontroli olśnienia.

Górne i dolne źródło światła może być sterowane niezależnie jak i łącznie .

W przypadku mocowania systemy Belt montaż pasków służących do zawieszenia profilu oświetleniowego odbywa się poprzez przesunięcie pasów przez dedykowane metalowe klamry pełniące rolę haków sufitowych. Każdy pasek można skonfigurować zgodnie z potrzebami..

Specjalny mikrozłącze zintegrowane z końcówką profilu oświetleniowego umożliwia wykonanie połączenia elektrycznego jednym kliknięciem. Element łączący jest ukryty wewnątrz paska, który działa jak zawieszenie podtrzymujące kompozycję.

PROJEKTANT: Ronan & Erwan Bouroullec

MATERIAŁ: aluminium, stal

DOSTĘPNE KOLORY: grey olive, copper brown lub czarny, zielony i skóra naturalna

DOSTĘPNE WERSJE: wisząca, system

WYMIARY: zależnie od modelu

ŹRÓDŁO ŚWIATŁA: led zintegrowany 2700K lub 3000K

PROTOKÓŁ ŚCIEMNIANIA: Dali, 1-10V, Casambi