Szynoprzewody to bardzo elastyczne rozwiązanie oświetleniowe. Dzięki nim, w łatwy sposób można samodzielnie adaptować, zmienić ilość, miejsce, a nawet rodzaj zamontowanych we wnętrzu opraw i to bez konieczności przeprowadzania remontu ani wzywania elektryka. Jest to szczególnie cenna opcja we wnętrzach o zmieniającej się funkcji lub zmiennym rozmieszczaniu mebli.

W przypadku szynoprzewodu wystarczy doprowadzić zasilanie do jednego punktu, a montaż opraw jest możliwy w każdym miejscu. Zasilenie wielu opraw z jednego punktu elektrycznego i łatwość zmiany ich rozmieszczenia w obrębie szyny dają dużą elastyczność, docenianą zarówno przez inwestorów prywatnych jak i komercyjnych. Do tego nowoczesne wzornictwo zdecydowanych ale minimalistycznych linii na suficie wpasowują się we wnętrza o charakterze nowoczesnym, klasycznym czy glamour. Stanowią bazę, tzw. oświetlenie funkcyjne, które dzięki wysokim parametrom świetlnym doskonale spełniają swoją funkcje pozwalając lampom dekoracyjnym delikatnie błyszczeć dopełniając całości.

Multitrack to nowoczesny system niskonapięciowy o bezpiecznym napięciu 48V, które umożliwia prowadzenie projektowanych szynoprzewodów w zasięgu ręki. Duży wybór łączników i bezpieczne napięcie powodują, że MULTITRACK bez obaw można umieścić również na ścianie.

Możliwość zasilenia wielu opraw z jednego punktu elektrycznego i łatwość zmiany rozmieszczenia lamp w obrębie szyny są zaletą i na etapie projektowym i w późniejszym użytkowaniu. Sam szynoprzewód umożliwia podział na dwa obwody i podpięcie sterowania DALI. Oprawy MULTITRACK dostępne są w wersji: ON/OFF oraz DALI, który jest kompatybilny z bezprzewodowym AQsmart.

Sam system szynoprzewodów Multitrac wystepuje z opcji natynkowej i podtynkowej w wersji standardowej oraz HIGH (która dzięki swojej konstrukcji chowa w sobie większą część adaptora pozostawiając na zewnętrz zlicowaną, liniową oprawę lub minimalistyczny spot z kolekcji opraw do systemu Multitrack.