Ceramique to powrót do prawdziwego rzemiosła. Kolekcja jest całkowicie ręcznie wykonana, oprawy są pokryte bezołowiowym, krystalicznym lakierem. Intensywne i głębokie kolory kolekcji: Moss Green, Navy Blue i Rust Red, podkreślają gładkie powierzchni i przenoszą nas w klimaty vintage.

Trzy modele lampy stołowej wchodzące w skład kolekcji, składającej się z pojedynczego elementu ceramicznego tworzącego podstawę, trzonek i nasadkę, wyróżniają się wyłącznie różnym kierunkiem ułożenia klosza. Jest on stały i nieregulowany, aby precyzyjnie definiować określone funkcje świetlne : Wersja Céramique Up zapewnia wygodne i miękkie światło i można ją ustawić na dowolnej poziomej powierzchni, aby uzyskać pośrednie oświetlenie otoczenia.

Wersja Céramique Down tworzy skupione światło, dzięki czemu jest praktyczną lampą do czytania i lampką stołową.

Wersja Céramique Side rzuca światło prostopadle i przeznaczona jest do stworzenia oświetlenia nastrojowego dzięki podświetleniu ściany lub detalu na niej.

„Ceramika to pożądanie, zmysłowość. Myślę, że moja twórczość coraz bardziej zmierza w tym kierunku; tworzę przedmioty, które na pewno są funkcjonalne, ale szukają pewnego rodzaju elegancji, przyjemności”Ronana Bouroulleca.

PROJEKTANT: Ronan Bouroullec 2023

MATERIAŁ: ceramika

DOSTĘPNE KOLORY: Moss Green, Navy Blue i Rust Red,

DOSTĘPNE WERSJE: stołowa

WYMIARY: h 504 mm

ŹRÓDŁO ŚWIATŁA: LED retrofit E27

ZASILANIE: 230V

PROTOKÓŁ ŚCIEMNIANIA: ściemniacz zintegrowany