Khmara_makhno_logo

Sergey Makhno – założyciel kijowskiej pracowni Ukraińskiego Wzornictwa, Architektury i Ceramiki MAKHNO. Architekt, projektant, ceramik, kolekcjoner. Od 18 lat Serhii i jego zespół tworzą i popularyzują nowoczesną wizję ukraińskiego wzornictwa i architektury na arenie światowej.

Makhno Studio to pracownia współczesnej architektury, projektowania wnętrz i ceramiki, która kontynuuje i udoskonala tradycyjne podejścia w kontekście sztuki współczesnej. Wykorzystuje autentyczne techniki i naturalne materiały, aby tworzyć obiekty żyjące na przecięciu tradycji kulturowej, projektowania funkcjonalnego i sztuki współczesnej.

Wyjątkowość podejścia pracowni MAKHNO polega na zachowaniu autentycznych technik rękodzielniczych i autorskiej wiedzy rzemieślników będących bezpośrednimi potomkami dynastii artystycznych i rzemieślniczych. Mieszanka tradycyjnych i nowoczesnych form i znaczeń, a także połączenie naturalnych materiałów, przyjaznych dla środowiska. Każdy projekt jest ekskluzywny i niepowtarzalny, żywy i prawdziwy, niedoskonale doskonały.

Produkt Makhno skupia najlepszych mistrzów z całej Ukrainy, którzy samodzielnie tworzą ceramikę, w ograniczonych ilościach. Eksperymentują z materiałami, teksturami i kształtami, aby stworzyć prawdziwe dzieła sztuki, które będą istnieć poza czasem. To coś więcej niż tylko rzeczy, to sztuka, w której chcesz żyć.

https://makhnostudio.com