plus_minus_vibia-1

Plusminus od Vibia to najnowsza, długo dopracowywana kolekcja hiszpańskiej marki Vibia (prace nad nią trwały ponad 2 lata). Pod nazwą Plusminus, to wg. producenta NOWA ERA W NOWOCZESNYM PODEJŚCIU DO OŚWIETLENIA WNĘTRZ. Czy takie śmiałe podsumowanie pracy, której rynek jeszcze nie miał okazji zweryfikować jest uprawomocnione? Zobaczmy, co tym razem zaproponował jeden z czołowych i niezwykle nowatorskich producentów, który bez wątpienia należy do światowej czołówki.

Plusminus – uniwersalny system oświetlenia

Plusminus od Vibia to uniwersalny system oświetlenia, który przenosi koncepcję lekkiej szyny oświetleniowej na zupełnie nowy poziom. To chyba jeden z pierwszych, a na pewno jedyny tak bogaty i komplementarny system oświetlenia dekoracyjnego. Niemniej jednak pozostajemy mocno w klimacie minimalizmu. O ile do samych systemów przyzwyczaiły nas marki oświetlenia technicznego, a także sama Vibia, która kilkukrotnie oddawała w ręce klientów produkty. Po samodzielnym skomponowaniu tworzyły one właściwe i na swój sposób unikalne produkty. Plusminus jest wyjątkowym systemem.

Unikalność Systemu Plusminus

Na czym polega jej wyjątkowość? Czy jeśli napiszemy, że na mistrzowskim opracowaniu absolutnej prostoty, to przesadzimy?

Przewodząca prąd wstęga świetlna pozwala na swobodne rozmieszczenie opraw i tworzenie unikalnych rozwiązań świetlnych. Plusminus, łączy w sobie projekt wykorzystujący plastyczność paska w przełomowej koncepcji oświetlenia. System wyposażony jest w bezpieczny teksturowany pasek, który przewodzi prąd, umożliwia przepływ energii i wprowadzenie światła w przestrzeń.

Nowatorskie podejście w oświetleniu Vibia

Twórcy Vibia mówią o swoim projekcie: „Jako projektanci jesteśmy zaangażowani w nieustanne poszukiwanie piękna i harmonii. Przestrzeń, światło i ludzkie doświadczenie są w nieustannym dialogu. Plusminus, odważna alternatywa dla tradycyjnych systemów oświetleniowych, umożliwia przepływ światła przez przestrzeń. Ta pionierska technologia, wyposażona w teksturową taśmę z tkaniny, która przewodzi prąd i zapina się jak pasek. Łączy funkcjonalność i piękno w jednej przełomowej koncepcji. Plusminus to hybryda: łącząc materialność i światło. Działa zarówno poprzez uderzającą, wyjątkową estetykę, jak i nowatorskie kreatywne podejście.”

Plusminus od Vibia: kreatywne i adaptacyjne rozwiązania oświetleniowe

Ponadczasowa prosta i minimalistycznie elegancka, specjalna wstążka zarówno wyznacza, jak i zwiększa przestrzeń, tworząc abstrakcyjną, liniową architekturę, która obsługuje szereg dostosowanych konfiguracji oświetlenia. Kolekcja Plusminus to „skrzynka narzędziowa”, która dzięki bogatej ofercie pozwala na znalezienie rozwiązania niewiarygodnie wielu problemów  oświetleniowych. Plusminus to nieskończone możliwości tworzenia, współpracy i eksploracji. Światło bez ograniczeń, dopasowuje się do każdego rodzaju architektury. Ułatwia różnorodne kompozycje wisiorków, żyrandoli, kinkietów, listew sufitowych i przegród oraz łącząc różne poziomy rozproszonego i skupionego oświetlenia w celu stworzenia określonego nastroju. To właśnie wspomniana na początku nowa era oświetlenia. I wydaje się, że to miano jest jak najbardziej uprawomocnione.

Priorytetem Vibii jest przekonanie, że piękne przestrzenie pomagają nam czuć się dobrze i żyć lepiej. Dobry projekt daje poczucie dobrego samopoczucia i harmonii, które mogą poprawić jakość naszego życia.

Plusminus obiecuje dostarczyć kreatywny zestaw narzędzi. Dzięki temu profesjonaliści będą mogli przemyśleć przestrzenną dynamikę wnętrza, odkryć nowe efekty świetlne, zarówno subtelne, jak i odważne, oraz zadbać o niepowtarzalną atmosferę. Dzięki prostej technologii wtyczek Plusminus przenosi instalację oświetleniową na wyższy poziom. Różne światła można umieścić w różnych pozycjach w całej przestrzeni za pomocą tylko jednego punktu podłączenia elektrycznego.

Specjaliści od projektowania mogą zdefiniować przestrzeń, ciągnąc pasek w dowolnym kierunku, doprowadzając prąd do pożądanej pozycji i zabezpieczając wiele opraw za pomocą instynktownego systemu „kliknij i połącz”. Pasek, który można przyciąć do odpowiedniego rozmiaru, umożliwia regulację napięcia i bezproblemowo zatrzaskuje się w sprzączce przymocowanej z tyłu każdego osprzętu. To takie proste.

Jeśli potrafisz to sobie wyobrazić, możesz to stworzyć. To właśnie kolekcja Plusminus.