Lampa stołowa Unterlinden firmy Artemide, pierwotnie zaprojektowana przez Herzog & de Meuron dla nowej siedziby Fundacji Feltrinelli w Mediolanie.  łączy w sobie estetyczny urok obiektu vintage ze współczesną technologią i inżynierią.

Lampa posiada cienki metalowy trzonek z kloszem, dostępny w wykonaniu z odlewanego ciśnieniowo aluminium lub brązu, który można ustawić w idealnej pozycji, aby zapewnić doskonałe, nieoślepiające oświetlenie miejsca pracy.

Z upływem czasu rodzina Unterlinden została poszerzona o nowe wersje bazujące na charakterystycznej główce. Korpus lampy z odlewanego ciśnieniowo aluminium lub mosiądzu ma za każdym razem inne wykończenie, wynikające z naturalnego procesu utleniania metalu. Jest on zatrzymywany i utrwalany za pomocą przezroczystego wykończenia. Precyzyjna soczewka o wysokiej wydajności steruje światłem LED.

Żyrandol Unterlinden składa się z pięciu elementów wiszących  sprowadzonych  do jednego centralnego punktu. Kable o długości 2,5 m można dowolnie układać, tworząc kompozycje odpowiadające różnym układom.

W żyrandolu pierścieniowym Unterlinden położenie zawieszonych elementów wyznacza okrągła rama, która rozprowadza je po obwodzie. Kolekcja zawiera również oprawy zewnętrzne do podświetlania elewacji a także w wersji do podświetlenia roślin.

PROJEKTANT: Herzog & de Meuron

MATERIAŁ: Aluminium

DOSTĘPNE KOLORY: Aluminium, Mosiądz

DOSTĘPNE WERSJE: podłogowa, sufitowa, stołowa, ścienna, zewnętrzna

WYMIARY: zależnie od wersji

ŹRÓDŁO ŚWIATŁA: 2700K lub 3000K