Cambo to nowy projekt marki  A-Emotional light.  Lampa wisząca będąca efektem współpracy ze studiem Cenlitrosmetrocadrado. Nazwa kolekcji Cambo to słowo pochodzenia galicyjskiego, które odnosi się do drewnianego kawałka z haczykiem na jednym końcu, będący elementem rękodzieła obecnego w galicyjskiej tradycji. Inspirując się naturą i środowiskiem, Cenlitrosmetrocadrado zaprojektowało system Cambo inspirując się naturalnym wzrostem roślin, kształtami rozgałęzień formy konarów drzew. Wizja środowiska naturalnego Ricardo Tubío i Xabiera Rilo doprowadziła do powstania modułowego systemu, który umożliwia konfigurowanie różnych projektów z tymi samymi elementami. Cambo wykonane jest ze struktury drewna bukowego pokrytego lakierem wodnym, który pozwala na wyeksponowanie materiału w jego najbardziej naturalnej postaci. Dzięki tej szczególnej konstrukcji malowana siatka ze stali nierdzewnej jest wprowadzona do klosza, w którym znajduje się zintegrowane źródło światła LED.

Kierunek, który obraliśmy, kiedy zaczęliśmy szkicować Cambo, było stworzenie czegoś bardzo syntetycznego, co w jakiś sposób oddawałoby morfologię formę wzrostu roślin” cenlitrosmetrocadrado, studio projektowe.

Nowy projekt wyznacza przed i po trajektorii marki, gdzie po raz pierwszy siatka została połączona z innym materiałem: drewnem bukowym. Obecność drewna w Cambo kształtuje atlantycką tożsamość lampy i stanowi kolejny krok w kierunku tworzenia zrównoważonych projektów.

PROJEKTANT: cenlitrosmetrocadrado design studio

MATERIAŁ: aluminium, drewno bukowe

DOSTĘPNE KOLORY: biały/drewno bukowe, czarny/drewno bukowe

DOSTĘPNE WERSJE: wisząca, stołowa

WYMIARY: zależnie od modelu

ŹRÓDŁO ŚWIATŁA: led zintegrowany 7W 2700K 850lm built-in Dimming system: PHASE CUT