Semi to wyjątkowa lampa wisząca o statusie ikony współczesnego designu. Lampa została zaprojektowana w 1968 roku jako wynik twórczej współpracy między Clausem Bonderup’em i Torstenem Thorup’em. Pierwotnie projekt został wprowadzony do produkcji przez Fog & Mørup – pionierską firmę w dziedzinie produkcji oświetlenia, której pierwsza fabryka powstała już w 1915 roku (w Kopenhadzie, w Danii).

Fog & Mørup od zarania stawiała na odważne, innowacyjne pomysły, czego wynikiem jest także realizacja Semi. Claus Bonderup oraz Torsten Thorup zaprojektowali model w czasie, gdy oboje odbywali wciąż studia w Royal Danish Academy of Fine Arts, School of Architecture. Byli zatem powszechnie nieznanymi wówczas młodymi projektantami, którym firma dała szansę na debiut. Dziś Semi uważana jest za największy komercyjny sukces firmy.

Fog & Mørup została finalnie rozwiązana w 1999 roku, a prawo do sprzedaży modelu autorstwa Bonderupa i Thorup’a posiada dziś, także duńska marka, Gubi.

Co o projekcie mówili sami twórcy? W odpowiedzi na na miękkie formy organiczne i tak zwaną “erę przytulności”, która dominowała wówczas w Danii, Bonderup i Thorup chcieli stworzyć lampę, która zawierałaby ostre, czyste linie i geometryczny kształt.

Charakterystyczny, emaliowany, metalowy klosz Semi w kształcie łuku iluminuje rozproszonym światłem formującym się w stożek – takie światło idealnie sprawdzi się nad stołem w jadalni lub nad kuchennym blatem. Dzięki lekkości formy, unikalnemu, ponadczasowemu wzornictwu oraz szerokiej gamie kolorów i rozmiarów, SEMI jest niezwykle wszechstronna i doskonale nadaje się zarówno do przestrzeni prywatnych, jak i publicznych.

Lampa Semi dostępna jest w naszej ofercie.