Bocci to firma projektowo-produkcyjna z siedzibą w Vancouver i Berlinie. Założona w 2005 roku pod kierownictwem twórczym Omera Arbela, Bocci zaangażowana jest w pielęgnowanie otwartej relacji między kreatywnością i eksperymentem a rzemiosłem.

Omer Arbel z wykształcenia jest artystą wizualnym. Główne tematy jego prac obejmują nieodłączne właściwości mechaniczne, fizyczne i chemiczne materiałów oraz badanie światła jako medium.

Kolekcja 87, zaprojektowana przez Arbela w 2017 roku, wykonana jest z rozciągniętych pętli perłowego szkła. Proces powstawania 87 jest bardzo precyzyjny i wymaga, by szkło miało odpowiednią co do joty temperaturę, w celu wytworzenia i uwięzienia w nim pęcherzyków powietrza. Podczas procesu produkcji długie fragmenty szkła są wyciągane i nakładane na siebie w formie pętli co najmniej dziesięć razy – dzięki takiej ilości złożeń materiał wychwytuje dodatkowe ilości powietrza, sprawiając że szkło wydaje  się bardziej perłowe.

„Jest to niezwykle prosta koncepcja, a mimo to wymaga ogromnej wrażliwości i umiejętności ze strony dmuchaczy szkła, aby zakończyła się sukcesem” – mówi o procesie sam Arbel.

Artysta odkrył ten proces podczas rezydencji w Szkole Szkła Pilchuck, mając możliwość obserwacji mistrzów z dziedziny. Po zobaczeniu, jak rzemieślnicy błyskawicznie zbierają i obracają szkło na betonowej podłodze – zamieniając je w opalizującą plamę – wpadł na pomysł rozciągnięcia szkła, aby odtworzyć ten efekt.

Oświetlenie 87 zawiera diodę LED osadzoną na jednym końcu każdej pętli, która rzucając światło wzdłuż szkła, podkreśla gradient lampy.

87 najlepiej prezentują się w parach lub w większych grupach.