Wyobraź sobie Północ z jej surowym krajobrazem i czystym błękitem wody, dramatyczne horyzonty, zapierające dech w piersiach fiordy. Miejsce pełne talentu i wyobraźni, zawsze gotowe inspirować,  kreować nowe pomysły w projektowaniu.

To tutaj twórcza ekspresja spotyka się z tradycyjnym rzemiosłem, a blade piękno łączy się z surowymi kontrastami. Takie inspiracje wyznaczają nowe kierunki w projektowaniu. To jest to, do czego firma Northern została powołana.

Marka Northern narodziła się w studiach Northern Lighting, firmy zajmującej się wyłącznie oświetleniem. Meble i dodatki do wnętrz w naturalny sposób wpisały się w strategię rozwoju firmy i produktu pozwalając charakterystyczny styl w zupełnie nowej skali.

Debiutancka kolekcja Northern to prostota w najlepszym wydaniu. Wędzone drewno, kolory zmierzchu i mocne sylwetki tworzą stonowane nastroje, a subtelna geometrie i klasyczna wrażliwość dodają elegancji. Wnętrze postrzegane jest jako elastyczna, kreatywna przestrzeń dla której tworzone są produkty wielofunkcyjne, które są spójne zarówno pod względem stylu, jak i ducha.

Projekty Northern mogą pobudzać i inspirować, tworzyć relaksujący nastrój lub tworzyć kojące tło. Zaprojektowane z myślą o uczynieniu każdego otoczenia wyjątkowym, produkty Northern dodają atmosfery, ukazując nową wizję stylu nordyckiego.

https://northern.no/wr/