Fabryka De Majo została założona przez Guido de Majo. W 1947 roku pochodzący z Neapolu, Guido trafia do Wenecji gdzie zafascynowany wyjątkową tradycją artystyczną Laguny Weneckiej za wszystkie pieniądze zakupił piec szklarski. Szkło Murano było do tego czasu bardzo wysokiej klasy, niszowym produktem. Dzięki zmysłowi i misji Giudo stały się bardziej przystępne trafiając do domów klasy średniej jako nowoczesne, tańsze przedmioty ze szkła Murano

Nawet w trudnych czasach DE MAJO nigdy nie poświęcił jakości i nigdy nie porzucił tradycji. Ustanowił za to zupełnie nowy rynek szkła Murano co dało mu możliwość zmiany kierunku artystycznego na to co dziś nazywamy projektowaniem.

Dziś DE MAJO to tradycyjne weneckie żyrandole z kolekcji klasycznej oraz nowoczesna rodzina lamp z dmuchanego szkła zaprojektowana w uszanowaniu tradycji lecz w unowocześnionym wydaniu, a także kolekcję „szytą na miarę”, dającą klientom możliwość personalizacji każdego produktu.

Od początku XXI wieku do dnia dzisiejszego DE MAJO dostarczyło ponad 1000 specjalnych, szytych na miarę produktów w ponad 90 krajach na całym świecie. Obecnie syn Lucio, Francesco de Majo, reprezentuje trzecie pokolenie rodziny, która pomimo trudności była w stanie odkryć siebie na nowo i pozostać aktualna przez dziesięciolecia. Ta sama wizjonerska ambicja wciąż żyje, nigdy nie rezygnując z jakości ani dbałości o szczegóły, pozwalając na pisanie nowych ekscytujących rozdziałów na szkle Murano.

https://www.demajolight.com/