Manooi zostało założone przez parę artystów i projektantów János Héder i Judit Zoltai. Spółka działała pod ich wspólnym nadzorem. János od początku był głównym projektantem Manooi. Z każda nową kolekcją Manooi zachowują piękną równowagę łączącą nowoczesność i tradycję oraz innowację, rzemiosło, prostotę i luksus. Mimo ciągłej pracy nad doskonaleniem produktów wartości, na których zbudowano Manooi Crystal Light, pozostają takie same: ekskluzywność, bezkompromisowa jakość i nieograniczona kreacja artystyczna.

Manooi inspirowane jest otaczającym nas naturalnym światłem. Marka ta projektuje i produkuje na zamówienie kryształowe żyrandole, a jej celem jest odtworzenie tego harmonijnego, pozytywnego naturalnego światła w indywidualnych domach i budynkach użyteczności publicznej.

Manooi koncentruje się na wyborze najlepszych surowców podczas montażu swoich produktów. Kryształ to piękny materiał. Jest z nami od wieków i pozostaje jednym z najczęściej używanych elementów żyrandoli ze względu na nieziemską jakość odbijania światła. Do montażu żyrandoli Manooi używane są wyłącznie najwyższej jakości kryształy,  sprowadzane z całego świata. Każdy egzemplarz składa się z tysięcy maleńkich, kryształowych wisiorków, które są zawieszone na niklowanych pierścieniach, a konstrukcja jest zawsze wykonana z polerowanej stali nierdzewnej lub wysokiej jakości miedzi. Wszystkie kolekcje Manooi są montowane ręcznie we własnym warsztacie.

Manooi Light Creations kontynuuje współpracę z architektami na całym świecie, opracowując specjalne instalacje świetlne. Rok po roku marka prezentuje najnowsze kolekcje swoim lojalnym międzynarodowym klientom, z których wielu to osoby kochające sztukę i nieustannie pragnące nowej, wyrazistej estetyki. Zapotrzebowanie na bardziej osobisty projekt skłoniło ich do eksperymentowania z nowymi materiałami, akcesoriami projektowymi i meblami.

Manooi uwielbia kryształy za ich jakość odbijania światła. I chociaż wykonane na zamówienie żyrandole kryształowe pozostają jej uznanym międzynarodowym produktem flagowym, pasja doprowadziła twórców do wyjścia poza kryształ. Projektanci Manooi zaczęli bawić się i tworzyć instalacje przypominające rzeźby, a także spersonalizowane kompozycje.

https://www.manooi.com/