BROKIS – synteza znakomitego designu, najwyższej jakości i niezwykłego kunsztu czeskich rzemieślników.

Producent ekskluzywnego szklanego oświetlenia, którego wyjątkowość zrodzona jest z umiejętności wybitnych rzemieślników kontynuujących wieloletnia tradycje czeskiego szkła dmuchanego.

Oryginalne kolekcje oświetlenia projektowane są przez światowej sławy czeskich projektantów oraz artystów międzynarodowych. Kolekcje te wygrywają liczne nagrody w prestiżowych konkursach designu zarówno lokalne jak światowe. 

Wykwintne wzornictwo i najwyższa jakość to podstawa portfolio BROKIS. Produkty BROKIS osiągnęły międzynarodowe uznanie poprzez łączenie tradycyjnego, ręcznie dmuchanego szkła z użyciem innych, niezwykłych materiałów takich, jak drewno czy ręcznie wciśnięty metal w odważnych kompozycjach, które przesuwają granice współczesnego designu. Z własnymi zakładami produkcyjnymi, o wielkich możliwościach, zakorzenionych w ponad dwustuletniej historii, BROKIS może eksperymentować i tworzyć innowacyjne materiały, techniki i technologie. Firma stale poszukuje utalentowanych projektantów szkła i daje możliwości wcielenia ich kreatywnych wizji w życie.

http://www.brokis.cz