Jest polską rodzinną firmą, otwartą na ludzi, pomysły i kreatywne rozwiązania. Marka specjalizuje się w produkcji  oświetleniowych opraw technicznych.

Powstała dekadę temu w podkrakowskiej miejscowości przez ponad 10 lat bardzo konsekwentnie podążała ścieżką nowoczesnej stylistyki minimalizmu i jakości. Produkty z logo Labra są dziś wykorzystywane przez najbardziej wymagających projektantów i chętnie zamawiane przez klientów i inwestorów. Początkowo przeznaczone głównie do przestrzeni mieszkalnych z czasem z powodzeniem stosowane w biurach, hotelach czy innych lokalach użyteczności publicznej.

Firma LABRA bardzo intensywnie rozwija produkty zaprojektowane z użyciem technologii LED. Większość opraw posiada zintegrowane moduły ledowe. Ten fakt, oraz nowoczesna stylistyka powodują, że LABRA mimo młodego wieku jest z jednej strony marką o już ugruntowanej pozycji, z drugiej – wciąż bardzo obiecującą.

Jest też synonimem polskiego sukcesu i dobrej jakości. Tego, że można marzenia przekuć w dobrze rozwijające się przedsięwzięcie.

Dziś Labra to już nie tylko oprawy techniczne, wpuszczane spoty, reflektory natynkowe czy systemy oświetleniowe.

W 2021 roku firma we współpracy z Maciejem Karpiakiem wprowadziła na rynek kolekcje szklanych lamp XILO. W kolekcji znajdują się klosze ze szkła dmuchanego barwionego w masie oraz trójwarstwowego szkła opalowego w minimalistycznej formie, która jest znakiem rozpoznawczym marki. Tu nie ma nic zbędnego. Źródła światła ukryte za przesłonami łagodnie je rozpraszają. Bogata kolekcja lamp XILO obejmuje zarówno modele stojące, jak i wiszące. Do rodziny XILO planowana jest też wersja XILO Mini.

Również we współpracy z Maciejem Karpiniakiem powstała innowacyjna kolekcja HALLO czyli akustyczne oprawy oświetleniowe. Dzisiejsze przestrzenie biurowe projektowane w czasach nieprzewidywalnych dotychczas zmian wymagają przemyślanych adaptacji, w tym akustycznych. Dzięki temu optycznie zmniejsza się kubatura wnętrza, niweluje się pogłos a odpowiednie materiały i wzory dają namiastkę przytulności. Najważniejsza rolę odgrywa oczywiście światło.  Światło, które jest niezbędne do efektywnej pracy oraz nadaje charakter wnętrzu. Wszystko silnie osadzone w trendzie zero waste, który stał się koniecznością, mającą swoje podstawy w ekonomii, a także w przyszłości naszej planety. Kolekcja doskonale spełnia funkcje akustyczne dzięki zastosowaniu ekologicznej włókniny PETfelt.

Producent czujej się odpowiedzialni za to, w jaki sposób wpływamy na otoczenie.

Zarówno projektowanie, produkcja i dystrybucja odbywają się w duchu fair trade i less waste.

Filozofią jest Light Thinking. To oznacza że w centrum pracy jest światło, forma i człowiek. Działania projektowe mają na celu zwiększenie komfortu życia człowieka i zmniejszenie wpływu na środowisko. Dlatego w procesie produkcji wykorzystywane są  materiałów nadające się i pochodzących z recyklingu jak PETFelt, szkło i aluminium.

Nowoczesne rozwiązania technologiczne wykorzystywane są w celu jak najlepszego panowania nad światłem, jak również świadomego zmniejszenia śladu węglowego poprzez współpracę z lokalnymi dostawcami.

Wierzymy, że dobre relacje stanowią fundament rozwoju, sukcesów i dobrej energii.

https://labra.pl/