Katà Métron czerpie inspirację z relacji leżącej u podstaw sztuki, architektury i filozofii. Greckie wyrażenie „katà métron” oznacza „według właściwej miary”.

Bardzo nowoczesne modułowe elementy oświetleniowe pozwalają na tworzenie nieskończonej liczby kombinacji i kształtów, pozwalając na projektowanie scenariuszy oświetleniowych dostosowanych do przestrzeni i potrzeb odbywających się w nich działań.

Zaprezentowany w 2021 r. model z refrakcyjną technologią optyczną ewoluował, łącząc różne rodzaje emisji światła, aby w coraz większym stopniu definiować „właściwy pomiar” światła w każdym typie otoczenia.

Doskonale kontrolowana emisja technologii Refractive łączy się z wersją rozproszoną, wygodnym i wysokowydajnym światłem oraz różnymi rozwiązaniami z reflektorami punktowymi włącznie.

Lampy akcentujące mogą mieć różne wymiary i moce, temperatury barwowe i kąty rozsyłu światła, aby precyzyjnie zaprojektować światło zgodnie z wymaganiami.

Regulowane reflektory można przymocować bezpośrednio do głównego korpusu lub lampy wiszącej za pomocą trzonka zakończonego przegubem, aby umożliwić ukierunkowanie światła

W ten sposób Katà Métron definiuje „właściwy pomiar” nie tylko w odniesieniu do układów przestrzennych, ale także umożliwia dynamikę scenerii i działań dzięki zarządzaniu za pośrednictwem aplikacji Artemide.

„Katà Métron umożliwia tworzenie mikroarchitektur oświetleniowych, które można dostosować do każdej przestrzeni, kształtu i rozmiaru. Razem z Artemide stworzyliśmy obiekt, który potrafi uporządkować i na nowo zdefiniować otaczającą nas przestrzeń według najróżniejszych potrzeb”.

PROJEKTANT: Mario Cucinella

DOSTĘPNE KOLORY: biały, czarny, zielony, niebieski, żółty

DOSTĘPNE WERSJE: system, wisząca, sufitowa

WYMIARY: system

ŹRÓDŁO ŚWIATŁA: barwa 2800K, 3000K, 4000K, moc zależnie od wersji

PROTOKÓŁ ŚCIEMNIANIA: Dali, Artemide APP