Karim Rashid to jeden z najbardziej kreatywnych projektantów swojego pokolenia. Jego imponujące portfolio to ponad 3000 projektów w produkcji poczynając od mebli i dodatków, a kończąc na luksusowych produktach i kompletnych aranżacjach salonów. ponad 300 nagród oraz działalność w ponad 35 krajach potwierdzają, że Karim jest legendą wzornictwa.

Uzyskał licencjat z Wzornictwa Przemysłowego w 1982 roku na Uniwersytecie Carleton w Ottawie, w Kanadzie. Następnie kontynuował naukę projektowania w Neapolu, potem przeniósł się do Mediolanu, na okres jednego roku gdzie praktykował w Rodolfo Bonetto Studio. Po powrocie do Kanady, przez siedem lat był związany KAN Industrial Designers. W 1992 roku otworzył swoje pierwsze studio projektowe w Nowym Jorku, aby w 2010 roku rozszerzyć zasięg otwierając studio w Amsterdamie .

Dla Karima esencją jest funkcjonalność, jednak w tym samym czasie chce pobudzać Twoja wyobraźnię. „Koncentrujesz się na martwym obiekcie, jednak po chwili dostrzegasz w nim też pierwiastek ludzki. Coś delikatnego, co dotyka Twoje zmysły i sprawia że ogarnia Cię spokój”, mówi Karim.

www.karimrashid.com/