Kolekcja PostKrisi jest pierwszą, w której Enzo Catellani sięga po  włókno szklane. Materiał ten zafascynował go  wszechstronnością, wytrzymałością, ale przede wszystkim cieniami, jakie rzuca w interakcji ze światłem.

Światło odbite, z którym mistrz tak chętnie pracuje udowadniając, jak wiele można osiągnąć z dziedzinie projektowania oświetlenia z tym czego teoretycznie nie widać gra w wypadku kolekcji PostKrisi kluczową rolę.

Dyfuzory opraw wykonane ręcznie z włókna szklanego skrywają diodę LED. Oprawa sama w sobie niezwykle skromna i minimalistyczna włączona zyskuje nowy wymiar prezentując zaskakującą grę światła i cienia, której efekt jest dodatkowo podkreślony przez nieregularne krawędzie klosza.

PostKrisi to kolekcja niezwykle bogata mająca w swojej ofercie kilka wielkości lamp wiszących, żyrandol, kinkiety oraz lampę podłogowa i stołową. Dostępna jest w kolorach białym, naturalnym złotym oraz srebrnym. Dodatkową korzyścią w wypadku manufaktury Catellani&Smith jest możliwość indywidualnych dopasowania oprawy i wykonanie modyfikacji custom. Takie modyfikacje są zatwierdzane wyłącznie przez samego Enzo Catellaniego, który  stoi na straży zgodności ewentualnych zmian z ideą projektu.

Nasze produkty są produkowane metoda rzemieślniczą. Używamy do tego zarówno rąk jak i mózgu.

Enzo Catellani

PROJEKTANT: Enzo Catellani

MATERIAŁ: włókno szklane

DOSTĘPNE KOLORY: naturalny, biały, złoty, srebrny

DOSTĘPNE WERSJE: wisząca, żyrandol, kinkiet, podłogowa, stołowa

WYMIARY: zależnie od modelu

ŹRÓDŁO ŚWIATŁA: led zintegrowany 2700K, moc zależna od modelu

PROTOKÓŁ ŚCIEMNIANIA: IGBT/Triac dimmable