Projektując kolekcje IC Michael Anastassiades  czerpał z wielu źródeł.

„Pamiętam, jak oglądałem krótki film o żonglerze, Tonym Duncanie, toczącym zestaw kul w dłoniach i na ramionach. Były chwile, kiedy kule wydawały się idealnie nieruchome, na krawędzi jego palców. Tylko jeśli przyjrzysz się bardzo uważnie, zobaczysz, jak obracają się, aby osiągnąć równowagę. Potem natknąłem się na stare fotografie Paula Cinquevalli, i doskonale uchwycone momenty sztuki żąglerskiej.

Kolekcja IC   została  zainspirowana cyrkową sztuką  żonglerską, popisem opierający się na równowadze i zwinności wykorzystywania kul. Szklana kula wystaje na zewnątrz w delikatnej równowadze, osadzona na trzonie z satynowanego mosiądzu. Opalizująca kula wygląda tak, jakby miała się wyślizgnąć, jak przedmiot cyrkowy lub przyrząd do żonglerskiego popisu, w którym oba elementy – kula i pałka – magicznie się równoważą.

Pierwotnie kolekcja IC składała się wyłącznie z propozycji do wnętrz. Entuzjastycznie przyjęta przez klientów, chętnie wykorzystywana przez architektów wnętrz zarówno w projektach mieszkaniowych jak i komercyjnych została rozbudowana o różnie wersje wewnętrzne. 6 lat po premierze Michael Anastassiades  we współpracy z FLOS przedstawia wersję OUTDOOR lampy IC.

 

 

 

 

 

DOSTĘPNE WERSJE: ścienna, sufitowa, wisząca, stołowa, podłogowa, outdoor

WYMIARY: zależnie od wersji

ŹRÓDŁO ŚWIATŁA: zewnętrzne źródło światła E14 lub E27 zależnie od wersji

ZASILANIE: 230 V