Flamingo – zaprojektowana dla hiszpańskiej marki Vibia przez Antoniego Arola kolekcja pięknych i oryginalnych, nieoczywistych lamp wiszących. Każda lampa z kolekcji zapewnia nastrojowe światło. Źródło led ukryte w niewielkim reflektorze daje światło punktowe i jednocześnie przenika przez termoplastyczny, półprzezroczysty dyfuzor. Kolekcja Flamingo łączy imponującą i poetycką estetykę z funkcjonalnym designem i wydajnością.

W tej unikatowej kolekcji producent zaproponował 8 lamp wiszących, każda dostępna w 4 kolorach: błyszczącej miedzi oraz eleganckiej matowej: bieli, czerni i złocie. Kolor zastosowany jest na pionowych elementach skrywających ledowe źródło światła o ciepłej barwie 2700K. Półprzezroczysty stożkowy dyfuzor, wykonany z wysokiej jakości tworzywa, zawieszony na prawie niewidocznych linkach absorbuje i odbija światło, koncentrując na sobie spojrzenie widza oraz spektakularny efekt światła zawieszonego w przestrzeni.

Kolekcja lamp Flamingo to kolekcja wszechstronna pasująca zarówno do wnętrz nowoczesnych, minimalistycznych czy eklektycznych. Pod względem zastosowania doskonale sprawdzi się we wnętrzach prywatnych np. salonie czy jadalni nad stołem, jak też we wnętrzach użyteczności publicznej, które wspaniale wypełni dzięki swojej spektakularnej, rzeźbiarskiej formie. Vibia produkuje lampy Flamingo w różnych modelach w ramach tej samej koncepcji, każda z nich pięknie ozdobi i oświetli wnętrze, użyte razem stworzą przepiękną kompozycje. Dostępne wykończenia odzwierciedlających aktualne trendy projektowe.

PROJEKTANT: Antoni Arola

MATERIAŁ: klosz z metakrylanu, elementy, zawiesie oraz rozeta ze stali

DOSTĘPNE KOLORY: grafitowy  Flamingo RAL 7016, złoty, biały Flamingo RAL 9016, miedziany brąz

DOSTĘPNE WERSJE: wisząca,

WYMIARY: zależnie od modelu

ŹRÓDŁO ŚWIATŁA: led zintegrowany 2700K, CRI 90, moc zalezna od wersji

PROTOKÓŁ ŚCIEMNIANIA: B 1-10V PUSH