Kolekcja Empatia powstała w wyniku inspiracji zaczerpniętych z tradycji dmuchania szkła i technologią LED Artemide. Do współpracy przy tworzeniu Empati zaproszono mistrzów rzemiosła dmuchania szkła.

Uzyskawszy kontrolę nad właściwościami weneckiego szkła można było pracować nad równowagą między powierzchnią a światłem, między subtelnymi gęstościami a przeźroczystościami. Powstałe w ten sposób lampy są obiekty rzemiosła, a każda z nich jest wyjątkowa pod każdym względem. Przejrzystość i mętność są rozsądnie dawkowane, aby uzyskać szkło, które odbija światło nie rażąc, ale i nie tracąc na wydajności.

Empatia to coś więcej niż po prostu lampa. To przyrząd optyczny, którego sercem jest światło LED o wysokiej wydajności i efektywności cieplnej. Światło jest sterowane z maksymalną wydajnością. Miękko rozchodzi się w kierunku dyfuzora szklanego przez przezroczystą rurę o bardzo niskim współczynniku absorpcji. Empatia jest oferowane w 3 poziomach mocy i rozmiarach: 28W / Empatia 360, 21W / Empatia 260, 14W / Empatia 160.

San Francisco, 15 stycznia 2014 – kolekcja Empatia, projektu Carlotta de Bevilacqua and Paola di Arianello dla Artemide, otrzymała prestiżową nagrodę Wallpaper*Design Award 2014 w kategorii  “Best Transparency”.

PROJEKTANT: Carlotta de Bevilacqua, 2013 r.

MATERIAŁ: dmuchane szkło i malowane aluminium, matetakryl

DOSTĘPNE WERSJE: wisząca, stołowa, ścienna, sufitowa

DOSTĘPNE KOLORY: transparentny

ŹRÓDŁO ŚWIATŁA: led zintegrowany 3000K