Lampa wisząca Ameluna – mariaż gigantów czyli Artemide we współpracy z Mercedes-Benz Style. Nowa granica innowacyjnego projektu oświetleniowego.

Obie marki zarówno Artemide jak i Mercedes słyną z, i wyróżniają się jakością, ekskluzywnością, niepowtarzalnością oraz dużymi osiągnięciami w powoływaniu do życia ikon, każda w swojej dziedzinie. Te dwie marki, które w swoich obszarach są niekwestionowanymi liderami stworzyły wspólny, partnerski projekt, w którym skupiają się na ludziach, ich doświadczeniach i interakcjach. Kolekcja Ameluna to najwyższa dbałość o jakość produkcji, wspaniała wizja  oraz etyczne wartości, które leżą u jej podstaw. Powyższe cechy kształtują produkt piękny, trwały oraz innowacyjny, uosabiający niekwestionowane kompetencje Artemide uzupełnione, o charakterystyczny rys Mercedesa.

Nazwa kolekcji Ameluna powstała z połączenia nazw Artemide oraz Mercedes, a także włoskiego słowa księżyc, czyli Luna. To opowieść wykraczająca poza sam obiekt, łącząca piękno i inteligencję. Przez przejrzystą formę i dynamiczne światło tworzy niezliczoną ilość scenariuszy i interakcji zachodzących pomiędzy czystymi formami, a asymetryczną objętością.

Ameluna to nie tylko piękny organiczny kształt i zniewalający końcowy efekt. To przede wszystkim innowacyjny, opatentowany system optoelektroniczny. Aluminiowa opaska okalająca całą lampę z wtopionym w nią źródłem Led, ukryta jest w dolnym profilu. Perfekcyjna całość zintegrowana jest z przeźroczystą kopułą, która pozwala na bezpośrednie i częściowe załamanie światła.

Kolekcja Ameluna doczekała się również własnej aplikacji, która umożliwia zupełnie nowe doświadczenie w relacji ze światłem i oświetleniem. Umożliwia ona  połączenie z Ameluną za pośrednictwem urządzeń przenośnych oraz dowolne tworzenie i zmienianie własnych scenografii światła, w zależności od okoliczności, wybierając intensywność światła białego i kolorowego.

Ameluna odzwierciedli Twoje osobiste doświadczenia ze światłem. To nowa granica projektu, w której światło tworzy zarówno doświadczenie, jak i interakcje.

PROJEKTANT: Mercedes-Bens Style, 2016 r.

MATERIAŁ: metakryl, technopolimer

DOSTĘPNE WERSJE: wisząca,

ŹRÓDŁO ŚWIATŁA: led zintegrowany 41W 3276 lm, led zintegrowany 45W 3414lm (RGB)

WYMIARY: średnica 75 cm

Wbudowane stałe źródło LED. 

Zobaczcie film prezentujący wspaniały, innowacyjny i piękny produkt. Przedstawiamy Lampę Ameluna