W 2021 roku Spółka biurowa Skanska oddała do użytku swój największy, w tej części Europy budynek biurowy. PZU Park Y powstał na Warszawskiej Woli (Rondo Daszyńskiego 4), pięknie wkomponowując się w aktualnie realizowaną rewitalizację tej niegdyś zapomnianej dzielnicy.

Cała inwestycja jest niesłychanie nowoczesna i prestiżowa, co potwierdzają najważniejsze wyróżnienia przyznawane powierzchniom biurowym – certyfikat WELL, WELL H & S, LEED, Obiekt bez barier. Rozwiązania oparte na tych wymaganiach zapewniają użytkownikom biur bezpieczeństwo i komfort.

Jako Life Ideas Architektura Światła mieliśmy okazje wspierać Skanska realizując część oświetlenia w Lobby.

Główną częścią Lobby budynku jest imponująca zielona ściana – największa taka realizacja w Polsce. Zielona instalacja ma 22 metry długości i 15 metrów wysokości. Jest niezwykle widowiskowa. Świetnie prezentuje się zarówno osobom wewnątrz budynku. Jest też widoczna z Ronda Daszyńskiego, przez szklaną ścianę na froncie budynku. Oświetlenie, którego szukał inwestor, miało w założeniach być czymś, co nie konkurowałoby z zieloną ścianą i nie zabierało przestrzeni przed nią. Miało stanowić dekoracyjny, wręcz jubilerski detal, subtelnie dopełniający efekt lasu na ścianie.

Wybór padł na znaną, cenioną i nieco niszową, holenderską markę Quasar oraz jej kolekcję Cosmos Globe. W przestrzeni lobby zainstalowano 6, specjalnie przedłużanych lamp wiszących. Cosmos Globe jest wykonywany ręcznie, dzięki czemu każdy model jest wyjątkowy. Całość sprawia wrażenie rozgwieżdżonego nieba na tle zielonej warszawskiej dżungli.