Skynest lekka, ażurowa, malownicza. Nowa lampa Flos zaprojektowana przez studio Marcel Wanders. Projekt, z którym holenderskie studio powraca do tematu podwieszanej kopuły, który pojawił się już w jednym z bestselerów marki Flos lampie Skygarden. Najnowsza propozycja Skynest nawiązująca nazwą do poprzedniego arcydzieła Wandersa, formą prezentuje ideę świetlnej gwiazdy zawieszonej na niebie. Opowiada historie w konwencji baśniowego, sennego i poetyckiego obrazu. Lekka i malownicza Skynest to nowa lampa Flos zaprojektowana przez studio Marcel Wanders. Nowy projekt, z którym holenderskie studio powraca do tematu podwieszanej kopuły, eksplorował już najlepiej i długo sprzedający się Skygarden, przedstawiający gipsowe dekoracje.

Nawet nazwa Skynest jest silnie sugestywna: oprócz przypomnienia poprzedniego arcydzieła Wandersa, sugeruje ideę gniazda światła zawieszonego na niebie, sennego i poetyckiego obrazu.

„Tkając smugi światła, lampa wisząca łączy w sobie elegancję i innowacyjność. Delikatne rurki tekstylne, zintegrowane z diodami LED, są wplecione jak nici wzdłuż struktury lampy, tworząc wyjątkowy element zaskoczenia, który stanowi wyzwanie dla archetypu oświetlenia żarówkowego”

– mówią Marcel Wanders i Gabriele Chiave ze studia Marcel Wanders.

„Zaprojektowany, by trwać, Skynest poetycko łączy tradycję ręcznego tkania z innowacyjnymi technikami oświetleniowymi, aby stworzyć ponadczasowy projekt”.

Strukturę klosza Skynest tworzy splot świecących pasków LED, pokrytych tkaniną, z pozostałymi paskami. Powstaje eteryczna, lekka konstrukcja inspirowana światem rzemiosła połączona z zaskakującą nowością technologiczną. Światło emitowane jest tylko z jednej strony, białej, natomiast kolor tkaniny pozostaje widoczny na zewnątrz.

Zrównoważony rozwój Skynest # sustainability

Skynest jest wykonany z przetworzonego i w pełni nadającego się do recyklingu poliestru.

Każdy element jest utrzymywany na miejscu za pomocą specjalnych mikrozłączy.

Do montażu nie użyto kleju.

Całą lampę można łatwo zdemontować w celu naprawy lub wymiany.

PROJEKTANT:  Marcel Wanders studio 2022

MATERIAŁ: nylon z włóknem szklanym, poliester z recyklingu, LATAMID, lakierowane aluminium

DOSTĘPNE KOLORY: antracyt, migdał, cegła i turmalin

DOSTĘPNE WERSJE: sufitowa

WYMIARY: Ø 90,4 x 21,3 cm

ŹRÓDŁO ŚWIATŁA: zled integrowany; 78W; 6650lm; 3500K