W twórczości niemieckiej projektantki Meike Harde właściwości światła i materii wchodzą ze sobą w interakcję, tworząc projekt lampy Knit, na którą to kolekcję składają się minimalistyczne lampy wiszące oraz podłogowe. Pojedyncza, pozornie spłaszczona kula, została ubrana w rękaw z dzianinowej lycry. Światło przenika na zewnątrz przez tkaninę i w dół przez półprzezroczysty dyfuzor, oblewając otaczającą przestrzeń intymnym, miękkim blaskiem.

Kolekcja Knit, składa się z pięciu dużych lamp wiszących i czterech dużych lamp podłogowych. Na nowo definiuje tradycyjny abażur, oddając nam do dyspozycji bardzo nowoczesny, minimalistyczny i uniwersalny projekt. Charakterystyczną geometrię i skrupulatne wykonanie każdej z wersji, uzupełnia subtelne przejście pomiędzy tkaniną, dyfuzorem i aluminiową obudową pierścienia. Bardzo prosty i syntetyczny kształt lampy, stanowiący sam w sobie dekoracyjne dopełnienie przestrzeni nawet wyłączony, po podświetleniu stwarza atmosferę ciepła i komfortu.

„Częścią procesu badawczego i projektowego  było testowanie różnych typów tkanin i obserwowanie, jak światło przechodzi i jak odbija się od powierzchni, tak aby zweryfikować efekt, który stanie się udziałem kolekcji”.
Meike Harde

PROJEKTANT: Meike Harde

MATERIAŁ: Klosz z wysokiej jakości tkaniny syntetycznej odpornej na warunki atmosferyczne oraz tworzywo sztuczne ABS

DOSTĘPNE KOLORY: 24 Beige M1 NCS S 2005-Y50R

DOSTĘPNE WERSJE: wisząca, podłogowa

WYMIARY: zależnie od modelu

ŹRÓDŁO ŚWIATŁA: Led zintegrowany 2700K, CRI 90, moc zależna od wersji

PROTOKÓŁ ŚCIEMNIANIA: 1-10V / Casambi / DALI