Podstawowa forma lampy Gople uwydatnia piękno szkła, wytwarzanego ręcznie zgodnie ze starożytną wenecką techniką, która stopniowo zamienia białe szkło w szkło kryształowe. Łączy oba elementy podczas dmuchania, dzięki czemu każdy egzemplarz jest wyjątkowy. Innowacyjne wykończenia, w tym metalizację próżniową srebrną lub miedzianą uzupełnia kolory podstawowe biały, brązowy i niebieski.

Srebrne, brązowe, miedziane i niebieskie wykończenia są wykonane w innowacyjnym i zrównoważonym procesie próżniowego osadzania metalu.

Z punktu widzenia przyjazności dla środowiska „napylanie” jest absolutnie najczystszą technologią powlekania dla rodzaju użytego metalu, a także dzięki ograniczeniu wszystkich emisji, w szczególności do atmosfery kwasu siarkowego i cyjanków powstających w procesach galwanicznych.

Do kolejnej fazy ochronnego lakieru bezbarwnego stosuje się stałą farbę zawierającą do 5% rozpuszczalników (w porównaniu do 75% tradycyjnych produktów).

Proces generuje bardzo mało odpadów, a otrzymane wykończenie jest szczególnie odporne na działanie czasu. W każdym z tych przypadków wykończenie szkła ma na celu zapewnienie jak najlepszej relacji z emitowanym światłem, zasłaniając źródło i maksymalizując emisję bezpośrednią poprzez przezroczystość. Najbardziej podstawowa wersja z tradycyjnym gniazdem źródła światła E27 lub E14 została zaprojektowana w celu zapewnienia różnych poziomów wydajności w porównaniu z bardziej innowacyjną wersją RWB, w której kolory można łączyć ze sobą, tworząc obrazy świetlne. Jest to ponadczasowe rozwiązanie ze względu na elastyczność w dostosowywaniu się do rozwoju standardowych technologii źródłowych.

Bazując na doskonale prostym i minimalistycznym kształcie szklanego dyfuzora Gople,

BIG projektuje rodzinę lamp zewnętrznych zapewniających swobodę i elastyczność w dopasowaniu się do każdej przestrzeni.

Dyfuzor, wykonany z lekkiego, wytrzymałego tworzywa sztucznego, jest centralnym elementem projektu, który łączy się z innymi elementami, aby wprowadzić światło do przestrzeni, dając początek różnym wersjom Gople Outdoor.

Różne wersje interpretują wspólne podejście do światła, które rozwija bliskie interakcje z ludźmi i ich otoczeniem.

Gople Outdoor można wykorzystać i reinterpretować w wielu przestrzeniach i sytuacjach.

Lampy występują w wersji ze źródłem światła led i w wersji z zastosowaną technologią RWB. Technologia RWB została opatentowana w 2011 roku. Tworzy ona nastrojowe lub sceniczne funkcjonalne oświetlenie. System RWB jest nowym sposobem zbliżania się do kolorowego światła (czerwony-biały-niebieski) bardziej przyjaznego dla samopoczucia człowieka i środowiska. Dotychczas używana technologia kolorowego światła RBG używała innych kolorów (czerwony-zielony-niebieski). Technologia RWB dzięki emisji odpowiedniego światła wspomaga również rozwój roślin. Gople łączy bezpośrednią i kontrowaną emisję RWB z białym pośrednim rozproszonym światłem. Światło białe można kontrolować oddzielnie.

PROJEKTANT: BIG – Bjarke Ingels Group

MATERIAŁ: szkło dmuchane (indor), polietylen (outdoor)

DOSTĘPNE KOLORY: biały, srebrny, mosiężny, niebieski, brązowy

DOSTĘPNE WERSJE: wisząca, stołowa, podłogowa, zewnętrzna

ŹRÓDŁO ŚWIATŁA: led zintegrowany 20W 2700K, wersja RWB –  led zintegrowany 21W + 39W 2700K