W 2004 roku kolor po raz pierwszy pojawił się w katalogu Catellani&Smith wraz z kolekcją PostKrisi. Został użyty jako przesłanie odrodzenia i radości. Dziś ten kolor powrócił” w najnowszych kolekcjach marki.  Ettorino charakteryzują się elegancką, nowoczesną i designerską kombinacją kolorów podstawowych: niebieskiego, żółtego i czerwonego. Dostępne są również w klasycznych czarno-białych wykończeniach. Poprzedzone opracowaniem innowacyjnego opatentowanego systemu, nowe przegubowe lampy są prostym, rygorystycznym projektem z zaskakującymi detalami. Motywem przewodnim wszystkich lamp jest funkcjonalny detal w kształcie czerwonej, tańczącej postaci.

Podstawową zasadą, którą kieruję się wszystkim, co robię i którą zaszczepiłem moim współpracownikom, jest wkładanie serca i duszy w to, co się robi. – Enzo Catellani

Ettorino Clamp – przystosowana do mocowania na powierzchniach o grubości do 5,5 cm – została zaprojektowana jako lampy biurkowe, aby dzięki możliwości jej przesuwania i obracania oferować odpowiednie oświetlenie powierzchni roboczych.

Ettorino T została zaprojektowana jako klasyczna lampka biurkowa.

Ettorino F to wersja lampy podłogowej, przeznaczona do użytku jako lampka do czytania

Ettorino BIG to duża lampa podłogowa przeznaczona do oświetlenia salonu lub długiego stołu, dzięki zastosowaniu diody COB LED połączonej z bardzo szeroką soczewką optyczną, która równomiernie rozprowadza światło po powierzchni poniżej. W wersji BIG w górnej części reflektora znajduje się filtr dichroniczny.

PROJEKTANT: Enzo Catellani

MATERIAŁ: aluminium, mosiądź

DOSTĘPNE KOLORY: złoto, miedź, srebro

DOSTĘPNE WERSJE: sufitowa

WYMIARY: 7 opcji wielkości

ŹRÓDŁO ŚWIATŁA: zależnie od wersji

ZASILANIE: 24V DC PROTOKÓŁ ŚCIEMNIANIA: zasilacz niskonapięciowy 24V DC 220-240V ściemnialny Triac (1-10V lub wersja