Bilboquet to regulowana lampa stołowa, którą łatwo ustawić wszędzie tam, gdzie potrzebne jest światło. Zabawna, a zarazem precyzyjna lampa kanadyjskiego projektanta Philippe’a Malouinsa,

Inspiracją do projektu Bilboquet, jest francuska gra z XVI wieku, polegająca na podbijaniu piłki przywiązanej do patyka, a następnie łapaniu jej wklęsłą płytką na drugim końcu samego kija.

Rezultatem tej zabawy projektowej jest w pełni regulowana, nowoczesna lampa, która emanuje charakterem i energią.

Formę i funkcję lampy tworzą dwa kolorowe cylindry połączone elegancką kulą magnetyczną.  Łącznik pozwala na ustawienie lampy tak, aby skierował światło zgodnie z potrzebami, a jednocześnie służy jako poetycki element dekoracyjny określający projekt. Oprócz możliwości transformacji lampy, cylinder podstawy może być również używany do utrzymywania kabla w miejscu, blokując go w kształcie pętli z jednej strony.

Korpus lampy został wykonany ze specjalnego, pigmentowanego poliwęglanu, który powstaje jako efekt uboczny w procesie produkcji papieru. Możliwość regulacji zapewnia stalową kula pokryta warstwą ochronną osadzoną w PVD. Kabel o długości 2 m można z łatwością regulować i blokować poprzez specjalną szczelinę w podstawie lampy. Produkt został zaprojektowany zgodnie ze standardami ISCC (ISCC jest jednym z wiodących systemów certyfikacji w zakresie emisji gazów cieplarnianych i zrównoważonego rozwoju bioenergii). Jest zmontowany bez klejonych elementów, dzięki czemu można go całkowicie oddzielić w celu przyszłego #recyklingu.

Kolekcja dostępna w kolorystyce Sage, Tomato lub Linen.

PROJEKTANT: PHILIPPE MALOUIN

MATERIAŁ: Korpus wykonany z pigmentowanego poliwęglanu powstającego jako efekt uboczny produkcji papieru.

DOSTĘPNE KOLORY: Sage, Tomato, Linen.

DOSTĘPNE WERSJE: stołowa

WYMIARY: h 20 cm, średnica 10 cm, długość kabla 2 m

ŹRÓDŁO ŚWIATŁA: GU10

ZASILANIE: 230V

PROTOKÓŁ ŚCIEMNIANIA: NIE