Szukając pomysłu do naszej ostatniej realizacji chcieliśmy zaoferować klientom produkt, który byłby czymś więcej niż po prostu piękna lampą.

To co naszym zdaniem wyróżnia kolekcję Empatia marki Artemide to innowacyjne podejście.

W dzisiejszych czasach piękna lampa nie jest niczym nadzwyczajnym. Na rynku można znaleźć wiele pięknych i oryginalnych produktów oświetleniowych. Szukając pomysłu do naszej ostatniej realizacji chcieliśmy zaoferować klientom produkt, który byłby czymś więcej niż po prostu piękna lampą.

To co naszym zdaniem wyróżnia kolekcję Empatia marki Artemide to innowacyjne podejście. Produkt jest minimalistycznie zachwycający i sam w sobie broni się doskonale. Jednak Empatia to zdecydowanie coś więcej niż po prostu lampa. To zaawansowany przyrząd optyczny, którego sercem jest światło LED o wysokiej wydajności i efektywności cieplnej, całość zamknięta w szklanej kuli ze szkła weneckiego. Łączenie tradycji z nowoczesnością to motyw pojawiający się bardzo często, jednak i tu Artemide z kolekcją Empatia pozostaje bezkonkurencyjna.

Szkło weneckie produkowane rzemieślniczo i zaawansowana technologia LED – cóż może być lepszym mariażem tych dwóch sił –  tradycji i nowoczesności.

Projekt, przy którym mieliśmy okazję współpracować z jedną z najlepszych warszawskich pracowni architektonicznych TIM Grey powstawał niezwykle dynamicznie, ze względu na charakter lokalu. Utrzymanie restauracja powstającej w prestiżowej części stolicy to olbrzymi koszt, dlatego czas realizacji dużego zlecenia był kolejnym argumentem, który doprowadził do finalnego wyboru.

Będąc na szkoleniu we Włoszech miałam okazje widzieć projekty zrealizowane z użyciem lamp z kolekcji Empatia i moim marzeniem było, aby taka realizacja powstała również w Polsce. Restauracja znanych polskich restauratorów z kuchnią premium, wydawała się być doskonałym miejscem na stworzenie projektu na europejskim poziomie. Wskazanie kierunku przez projektantów, preferencje inwestora oraz nasze pomysły na „oświetlenie” fantastycznego wnętrza, a także współpraca z marką pozwoliły na doprowadzenie całości przedsięwzięcia do satysfakcjonującego otwarcia. Kuchnia wyśmienita serwowana przez uznanego szefa kuchni, szeroka karta win oraz europejski design to wszystko ma do zaproponowania Pink Lobster.

My się za każdym razem zachwycamy!

Projekt: TIM Grey
Oświetlenie: Life Ideas