Chcesz wiedzieć co będzie modne w wystroju wnętrz? Trendy 2017 w naszych inspiracjach. Pokarzemy najnowsze trendy: kolory i materiały.

Nadchodzi wiosna, a wraz z nią zbliżają się targi w Mediolanie. Coroczne święto designu. Impreza, w której będziemy mieli niedługo okazję uczestniczyć, z pewnością przybliży nam nadchodzące trendy i nowinki ze świata designu. Możecie być pewni, że temat ten będzie się jeszcze wielokrotnie przewijał na naszej stronie. Dziś przedstawiamy zajawkę tego, jak będą wyglądały modne wnętrza 2017 r.

Zieleń wkracza do naszych wnętrz z rozmachem godnym kardynalskiej purpury czy intensywnych, królewskich granatów. Niedoceniana w ostatnim czasie, triumfalnie przejmuje pałeczkę pierwszeństwa w intensywnym odcieniu butelkowym wraz ze swoją świtą: miętą i szmaragdem. Obecna zarówno w detalach, intensywnych żywych dekoracjach roślinnych, tapetach o roślinnych ornamentach lub zielonych tapicerkach naszych mebli, czy w śmiałym kolorze ścian. Wybrana kolorem roku 2017 przez instytut Pantone Color Institute, zieleń rządzi w odcieniu Greenery. Orzeźwiająca i rewitalizująca jest symbolem nowego początku. W świeżym odcieniu z pikantnym dodatkiem żółci, nawiązuje do pierwszych dni wiosny, kiedy kolor ten jest najbardziej naturalny i pięknie ilustruje budzące się do życia liście oraz skradającą się bujność młodych roślin. Te atrybuty, wiosny i roślinności są zachęcającym sygnałem dla konsumentów.

Terakota, korek i kamień – czyli ocieplamy wnętrza. Biel i szarość jako motywy wiodące w naszych wnętrzach na razie schodzą na dalszy plan. Oczywiście biały kolor ścian zawsze będzie klasyczną bazą i uniwersalnym tłem dla pięknego rudego odcienia terakoty. Terakota fantastycznie zyskuje na intensywności również w zderzeniu z szarością, ale to rdza jest w centrum, a biele i szarości stanowią wyłącznie oprawę. Pojawia się na podłogach, ścianach jako kafle, trochę w opozycji do dotychczasowej dominującej bieli, pojawia się również po prostu jako kolor oraz dodatek.

Podobnie sprawa wygląda w przypadku korka. Tak właśnie, dobrze widzicie korka. Korek to najnowszy hit. Niestety raczej nie przydadzą Wam się znalezione na strychu czy w garażu korkowe dekoracje tak modne w latach 90 –tych. Teraz korek często stanowi ważną część mebli, dzięki swojej fakturze ma ocieplać pomieszczenie, czynić je bardziej przytulnym i pochłaniać hałasy. Korek może również ozdabiać całe ściany zamieniając je w duże, korkowe tablice.

Po czasach glamour w których błyszczało złoto, miedź oraz inne zimne metale, przychodzi czas na naturalne kamienie szlachetne, co wpisuje się w trend powrotu do natury i ocieplania chłodnych, sterylnych, białych wnętrz. Projektanci odkrywają na nowo szkło akrylowe, opal i kwarc oraz łupek.