IL FANALE  – Emocja światła

Współczesna forma, śródziemnomorska esencja

Każda kolekcja ma swoją esencję, połączenie materiałów i emocji. Design to balans między kształtem, funkcją i technologią.

Nasze włoskie mosiężne lampy są inspirowane zarówno naszymi korzeniami, jak i odległymi epokami i stylami. Jesteśmy też przywiązani do tradycji i otwarci na eksperymenty.

Wyprodukowane we Włoszech

Lampy Il Fanale są w całości wykonane we Włoszech. W laboratorium w San Biagio di Callalta na obrzeżach Treviso dzięki łączeniu starożytne techniki z najnowocześniejszą technologią, tworzone są produkty o wyrafinowanym designie, zgodnie z zasadami najlepszej jakości Made in Italy.

Oświetlamy przestrzenie codziennego życia włoskimi mosiężnymi lampami, które łączą wyrafinowany design z kunsztem wykonania.

Zrównoważony rozwój

Il Fanale to marka, która zrównoważony rozwój ma wpisany w DNA dzięki 100% lokalnej produkcji, ekologicznym materiałom i produktowi który jest jakościowy, ponadczasowy i trwały.  Panele słoneczne, wytwarzają potrzebną do produkcji energię. Wdrażane są wszelkie sposoby na zminimalizowanie użycia plastiku w niektórych elementach elektrycznych i wyeliminowanie polistyrenu z  opakowań.

Szlachetne materiały

Materiały to nie tylko surowce, ale także istotne elementy estetycznego wyglądu kolekcj marki Il Fanale.

Materiały są sercem każdego projektu. W projektach marki używane są te prestiżowe, szlachetne materiały takie jak: mosiądz, miedź i żelazo.  Obrabiane ręcznie przy użyciu specjalnych technik, które nadają każdemu elementowi niepowtarzalny wygląd. W połaczeniu z najlepszymi lokalnymi materiałami, takimi jak szkło Murano i ceramika Bassano powstają nasze unikalne kolekcje.

Historia Il Fanale Group rozpoczyna się w 1979 roku. Fausto Dalla Torre i jego żona Luisa Martin postanowili rozpocząć niezwykłą podróż wymagającą ciężkiej pracy, lecz zrodzoną z pasji. Bazując na swoim dziesięcioletnim doświadczeniu w pracy z tradycyjnymi metalami, postanowili znaleźć firmę, we współpracy, z którą będą w stanie stworzyć i wyprodukować wyjątkowe, unikalne i oryginalne lampy o najwyższej jakości.

Poświęcenie, determinacja i zaangażowanie to cechy, które przyświecały rozwojowi firmy i sprawiły, że Il Fanale jest dzisiaj firmą, która odniosła sukces. Działając w przemyśle oświetleniowym stała się marką znaną we Włoszech i za granicą.

Historia firmy Il Fanale to historia światła i pasji Made in Italy.

Za wyjątkowym produktem marki stoją ludzie, którzy pod przywództwem założycieli Fausto Dalla Torre i Luise Martin oraz ich dzieci Marzie i Tomasa tworzą dziś te wyjątkowe kolekcje. Wierzą, że są częścią opowieści, która zrodzona trzydzieści pięć lat temu jest pisana każdego dnia i która godnie reprezentuje tradycję i włoskie rzemiosło na świecie.

Charakter oświetlenia proponowanego przez markę Il Fanale początkowo silnie związany był w trendami rustykalnymi. Dziś poza klasycznymi miedzianymi lampami w ofercie znajdują się również nowoczesne propozycje wykonane z miedzi oraz szkła, które świetnie dopełnią wnętrza industrialne i nowoczesne.

www.ilfanale.com