Gubi to firma, która wiecznie poszukuje. To podróż, napędzana pasją do odkrywania zapomnianych ikon przeszłości oraz ikon rodzących się na międzynarodowej arenie designu.

Widzimy siebie jako poszukiwaczy skarbów, gdzie ciekawość, odwaga i intuicja to kluczowe komponenty naszego sukcesu. Design polega na poszukiwaniu diamentów i podążaniu za instynktami. Rezultatem jest eklektyczna, międzykontynentalna kolekcja nie znająca granicy między przeszłością a przyszłością. Obszerny asortyment niesamowicie estetycznych, dających do myślenia projektów charakteryzujących się prostymi formami, oryginalnymi materiałami i innowacyjnymi technikami, które kontestują czas i miejsce. Poszukiwanie zapomnianych ikon doprowadziło nas do przekonstruowania projektów z lat 30., 40., 50., 60. i 70. Projektów, które z zaangażowaniem i poświęceniem oraz pasją tworzone były przez artystów, rzeźbiarzy, projektantów i architektów we Francji, we Włoszech, w Anglii, w Hiszpanii, Szwecji, Holandii, na Węgrzech, w Niemczech, Japonii i innych. Utalentowanych fachowców, których prace wystawiane były w MoMA w Nowym Jorku, muzeum Victoria & Albert Museum, Londyńskim Muzeum Designu, Muzeum Narodowym w Szwecji czy Muzeum Arktikum w Finlandii. Idealnym przykładem jest Bestile, seria lamp inspirowanych Bauhausem, wyprodukowanych w 1930 roku przez brytyjskiego projektanta Roberta Dudley Best. Zauważyliśmy lampy Bestile w 1989 roku, wskrzesiliśmy ją jako cześć zachwycającej 13 częściowej kolekcji wprowadzonej na światowy rynek na nowo.

Strategiczny ruch, który odzwierciedla nasze nienasycone pragnienie wyruszania w nieznane. Oczywiście, branie na warsztat takiego projektu wiąże się z ryzykiem. Projektant często tworzy rzeczy dość ciężkie bądź kompletnie niekomercyjne. Próby to coś, co trzyma nas zawsze krok do przodu. Przykładem jest Gubi Chair z naszej linii tej samej nazwy, stworzony we współpracy z Komplot Design. Było to pierwsze w historii fornirowane krzesło 3D będące niemałym wyzwaniem. Jednak warto było, gdyż projekt ten zgarnął wiele nagród i został wybrany przez MoMA do swojej stałej kolekcji. Następnym przykładem jest GamFratesi, nagradzany projekt duńsko-włoskiego duetu, który otrzymał światowe uznanie za charakterystyczny, nieformalny styl.

Jesteśmy firmą z korzeniami skandynawskimi, jednak z globalnym spojrzeniem i poczuciem estetyki. Nasze bystre oko wychwytuje ponadczasowe projekty nowych talentów. To wszystko odzwierciedlone jest rozległym i rozwijającym się portfolio tak lubianym i docenianym przez międzynarodowa klientelę. Mieszczące się w Docklands w Kopenhadze biura Gubi rozciągają się na 2000 metrów kwadratowych przestrzeni, która w przeszłości była fabryką tytoniu, a obecnie tworzy nowoczesny, rozległy loft pokazowy. Nasza intuicja kieruje nas do obszaru, który okazał się być magnesem dla innych firm w architekturze i designie. Surowa okolica widoczna z okien naszego biura stoi w ostrym kontraście do wyrafinowanego otoczenia, w którym znajdziecie projekty Gubi. Obok domów wysokiego profilu, eleganckich restauracji, nasze krzesła, sofy, lampy, stoły i inne meble pojawiają się regularnie w największych światowych edycjach magazynów i blogów modowych. Nie wspominając ekskluzywnych biur, gdzie stworzyliśmy innowacyjną przestrzeń roboczą prezentując rozwiązania różne rozwiązania i podejście do projektowania wnętrz.

Projektowanie jest osadzone głęboko w naszych DNA, Gubi stworzone zostało w 1967 roku przez rodziców Jacob’a i Sebastian’a, Gubi i Lisbeth Olsen. Początkowo firma koncentrowała się na produkcji mebli i sprzedaży tekstyliów do sektora handlowego. W stale zmieniającym się rynku, potrzeba ogromnej ilości  determinacji w poszukiwaniu ikonicznego piękna. To ten rodzaj niekończącej się energii, entuzjazmu i ducha przedsiębiorczości, który katapultuje Gubi do kultowego statusu”.

– Jacob Guvi, Chief Creative Officer GUBI A/S

https://gubi.com/en/pl