Założona w Belgii w 1989 roku przez biznesmena i projektanta Paula Ameloota. Dziś Delta Light jest liderem rynku, który wyznacza trendy w oświetleniu architektonicznym. Prezentując innowacyjne projekty oświetlenia, firma jest rozpoznawalna na całym świecie dzięki subtelnemu połączeniu atmosfery, elegancji, funkcjonalności i designu, zarówno w oświetleniu wewnętrznym, jak i zewnętrznym. Przyszłość Delta Light to Peter i Jan Ameloot którzy dołączyli do swojego ojca na czele firmy, wnosząc do zespołu dodatkową dynamikę i ambicję.

Opierając się na swojej reputacji producenta oświetlenia architektonicznego, Delta Light stała się wyznacznikiem trendów w projektach oświetlenia dla środowisk mieszkalnych, komercyjnych i profesjonalnych. Od projektów detalicznych po mieszkaniowe, biurowe, publiczne, salony wystawowe, projekty hotelarskie i krajobrazowe, na małą i bardzo dużą skalę, Delta Light posiada gamę produktów, doświadczenie i wiedzę, aby sprostać funkcjonalnym i estetycznym potrzebom nowoczesnych projektów.

Przez lata Delta Light rozwijała się w oparciu o własne projekty, badania i rozwój, kontrolę jakości, testy i produkcję. Od projektu, przez inżynierię i prototypowanie, aż po produkcję, pakowanie i magazynowanie… wszystko odbywa się w centrali Delta Light w Belgii.

W Delta Light – belgijskiej firmie rodzinnej – projektujemy i produkujemy oświetlenie architektoniczne oraz współpracujemy z architektami, projektantami, wykonawcami i inwestorami, aby zintegrować światło projektem. Robimy to za pośrednictwem globalnej sieci od 1989 roku, dostarczając oświetlenie do małych i dużych domów, hoteli,  biur, budynków użyteczności publicznej, obiektów handlowych i hotelarskich.

Przełom w technologii LED, którego doświadczamy, jest prawdopodobnie największym postępem w technologii oświetleniowej od dziesięcioleci. Delta Light odgrywa wiodącą rolę we wdrażaniu tej nowej technologii, projektując i produkując własne lampy LED, opracowując innowacyjne produkty LED i rozwiązania „szyte na miarę”, umożliwiając zarówno projektantom, jak i użytkownikom optymalne wykorzystanie niewyobrażalnych wcześniej możliwości oświetlenia.

Ciągły postęp w technologii LED stwarza nowe możliwości energooszczędnego oświetlenia.

Zespół inżynierów LED firmy Delta Light nieustannie dąży do połączenia credo firmy w zakresie projektowania z efektywnością energetyczną i optymalną jakością światła. Dzięki szeroko zakrojonym testom wewnętrznym, zaawansowanej wiedzy na temat rozwoju produktów i ciągłej optymalizacji stosowanych materiałów, Delta Light jest w stanie zapewnić oświetlenie architektoniczne, które wyróżnia się parametrami optycznymi, trwałością i wydajnością. Kolekcja umożliwia projektantom tworzenie różnych scen oświetleniowych, od akcentowania po oświetlenie otoczenia, rozjaśniania ścian, orientacji lub oświetlenia otwartej przestrzeni, wybierając z szerokiej gamy wiązek, filtrów, soczewek i innych akcesoriów.

Ze względu na ogromną redukcję energii, minimalną emisję ciepła, niskie koszty utrzymania i długą żywotność, diody LED okazały się zapewniać najlepszy zwrot z inwestycji.

Od samego początku siłą napędową Delta Light były design i technologia. Spoglądając na asortyment, widzimy, że innowacyjność jest tym co wyróżnia markę i co stanowi impuls do rozwoju. Opierając się na pasji do oświetlenia i projektowania, szeroko zakrojonych badaniach trendów i rynku oraz dogłębnej wiedzy na temat rozwoju produktów, belgijskiemu zespołowi projektowemu Delta Light udało się na przestrzeni lat stworzyć gamę ponadczasowych, eleganckich i często zmieniających branżę opraw oświetleniowych.

Projektowanie i rozwój nowych kolekcji są inspirowane trendami w architekturze, napędzane postępem technologicznym i oparte na zapotrzebowaniu rynku. Projekt i inżynieria każdego nowego produktu równoważą kształt, materiał, funkcjonalność, elastyczność i technologię, mając na celu stworzenie wartości dodanej dla wszystkich stron zaangażowanych w sprzedaż, specyfikację, instalację i korzystanie ze światła.

Kreatywność firmy potwierdza opinia kilku paneli eksperckich, czego efektem jest szereg prestiżowych nagród, w tym: Red Dot Award, iF Design Awards, Good Design Award i wiele innych.

Delta Light to najlepszy wybór dla wymagających profesjonalistów, dla których światło, jego jakość oraz możliwości i efekty są istotną częścią procesu projektowego.

https://www.deltalight.com/