Axo Light jest jedną z wiodących włoskich firm oświetleniowych. Produkty firmowane jej logo to bezkompromisowe połączenie najlepszych tradycji włoskiego designu, awangardy, funkcjonalności i jakości.

Historia marki sięga początku lat 90. Jest to zaskakujące w kontekście faktu, że w stosunkowo krótkim czasie Axo podbiło serca projektantów i klientów na całym świecie, a w swoim portfolio ma dziś co najmniej kilka modeli, które można uznać za kultowe. Projekty tej marki to niezwykła mieszanka materiałów, technologii, kolorów i estetyki. Axo chętnie czerpie z dziedzictwa wielu kultur. W ostatnich latach ściśle współpracuje z Manuelem Vivian czy Karimem Rashidem, jedną z najjaśniejszych gwiazd współczesnego designu, ekscentrycznym projektantem egipskiego pochodzenia.

Fabryka Axo Light proponuje niezwykle szeroki i kompleksowy zakres oświetlenia w ramach 2 linii. Axo Light to linia oświetlenia do wnętrz prywatnych. W skład kolekcji wchodzi zarówno oświetlenie dekoracyjne jak i proste nowoczesne lampy ledowe, które funkcjonowały wcześniej w ramach osobnej linii MindLed. To właśnie z kolekcji lamp dekoracyjnych pochodzi elegancka Aura, wykonana z dmuchanego szkła murano, zaprojektowana przez Manuela Viviana – uznawanego za głównego projektanta marki. Bajecznie kolorowa Muse projektu Sandro Santantonio oraz bardzo glamour Glitter za studia Candido i Mammini prezentują szeroki portfolio  produktowe. Linię Lightecture łączy przeznaczenie. To propozycje do bardzo dużych wnętrz rezydencjalnych lub publicznych. Charakteryzuje ją również różnorodność. Kolekcja Damasko to lampy wykonane ze strukturalnego i miękkiego adamaszku, nadające się do nastrojowych sal restauracyjnych czy klubowych lub ciepłych i przytulnych salonów. W tej linii znajdziemy także jedną z najnowszych propozycji Manuela Viviana, minimalistyczną i nowoczesną Frame.

Kolekcje tworzone przez Axo Light od zawsze były bardzo różnorodne. Oprócz klasycznych już bestsellerów wspomnianych powyżej do grona lubianych i pożądanych projektów oświetleniowych dołączyły w ostatnich latach: niezwykle widowiskowa lampa wisząca Mountain View, wykonana z dmuchanego szkła, nowoczesna i absolutnie minimalistyczna również wisząca lampa U-Light, delikatna i finezyjna kolekcja Hoops oraz niezwykle okazała, wręcz chciałoby się powiedzieć, że barokowa chociaż nowoczesna, jakkolwiek to nie brzmi – kolekcja Melting Pot.

www.axolight.it