The W by PerezOchand, 2022 MARSET

Najnowsza propozycja Perez Ochando to elastyczna, wielkoformatowa lampa zaprojektowana,  aby dostosowywać ją do różnych wymagań oświetleniowych dużych przestrzeni.

Podstawą lampy jest czarna konstrukcja z regulowanym stelażem Wszystkie pręty mają zawieszony reflektor, który kieruje światło w dół lub w dużej, ostrej wiązce. Cylindryczne reflektory – z wewnętrznym pierścieniem w kolorze kości słoniowej, terakoty lub złota – równomiernie rozprowadzają światło.

Ta dekoracyjna lampa z niezwykle graficznym profilem, który można łatwo narysować, czerpie inspirację ze staroświeckiej maszyny do nawijania: używanej do nawijania nici lub drutu wokół osi i formowania kuli. Projektanci Pedro Ochando i Claudia Pérez nie są zainteresowani funkcją maszyny, a raczej jej kształtem, który umożliwia ruch w pionie z efektem poziomym.

Lekka, stonowana i funkcjonalna konstrukcja o świetnej prezencji, która może zmieniać kształt, otwierając się, aby rozszerzyć światło do średnicy 2 metrów w przypadku dużych przestrzeni lub składając do średnicy 1,2 metra, aby skupić się na mniejszym obszarze. Projektanci twierdzą, że stojąc pod otwartą lampą, czuje się, jakby znajdował się pod kopułą światła. Kluczową cechą jest to, że niezależnie od wielkości zawsze zapewnia wyjątkowe oświetlenie otoczenia.

THE W to przede wszystkim wszechstronna konstrukcja: czternaście reflektorów połączonych czarną metalową konstrukcją, którą można złożyć lub rozłożyć, aby zapewnić jednolite oświetlenie każdej przestrzeni.

Żarówki mają wewnątrz pierścień w kolorze złotym, kości słoniowej lub terakoty; każde wykończenie wpływa na oświetlenie, zapewniając różne odbicia chromatyczne.

PROJEKTANT: Perez Ochando dla Market 2022

MATERIAŁ: szkło dmuchane

DOSTĘPNE KOLORY: Black – Gold, Black – Ivory (RAL 1015), Black – Terracotta (RAL 8023)

DOSTĘPNE WERSJE: wisząca

WYMIARY: średnica min ø120cm – max ø200cm, h max 300 cm

ŹRÓDŁO ŚWIATŁA: led zintegrowany LED SMD 48V 102W 2700K CRI90 9660lm