Luce Orizzontale projektu Ronan & Erwan Bouroullec to rzeźbiarska lampa łącząca wykwintne rzemiosło i najnowocześniejszą technologię produkcji. Pochodzący z ambitnego projektu Flos Bespoke projekt Luce Orizzontale ukazuje rzemieślniczą złożoność koncepcji: zazębiającą się, modułową konstrukcję złożoną z rurowych elementów z grubego szkła, minimalnie zawieszonych pod sufitem.

SZKŁO CUD

Szklane cylindry są wsparte na polerowanym aluminiowym pasku, podczas gdy źródła światła, dwa paski LED przesuwające światło w górę i w dół, są umieszczone w pasku i mogą być ściemniane za pomocą systemu umieszczonego na jednym końcu paska.

„To nie jest szkło techniczne”, wyjaśniają Ronan i Erwan Bouroullec, „ale ciągle zmieniający się materiał, prawie żywy, z przetłoczeniami z aluminium. Rezultat, który chcieliśmy osiągnąć, był precyzyjny, ale także zmienny i żywy”.

Trzy opcje sterowania światłem

Luce Orizzontale można włączać i wyłączać światło, regulować intensywność i osobno sterować górnym i dolnym światłem. Wszystko to można zrobić za pomocą bezpośredniego sterowania dotykowego, znajdującego się z boku oprawy, które jest kompatybilny z systemem sterowania Push DIM lub DALI.

Zrównoważony rozwój.

Lampę można całkowicie zdemontować bez użycia narzędzi. Każdy element został zaprojektowany tak, aby w razie potrzeby można go było łatwo wymienić. Nie zastosowano żadnych śrub ani klejów, co ułatwia demontaż. Wszystkie komponenty można poddać recyklingowi.

Modułowa konfiguracja lampy obejmuje 8, 10 lub 12 lanych szklanych rurek (rozmiar waha się od 1,5 metra do 2,5 metra) oraz wiszące konstrukcje o różnej długości.

PROJEKTANT: Ronan & Erwan Bouroullec

MATERIAŁ: szkło.

DOSTĘPNE KOLORY: transparentny,

DOSTĘPNE WERSJE: sufitowa

WYMIARY: S1 –  1656cm,  S2 – 2070 cm,   S3 – 2490 cm

ŹRÓDŁO ŚWIATŁA: led zintegrowany 2700K – CRI> 95, moc zależna od wersji, S1 110W – 5345lm, S2 145W – 6682lm, S3 165W – 8018lm