Kolekcka IXA zainspirowana została dynamicznymi rzeźbami Alexandra Caldera. Nowy  projekt  Foster + Partners  interpretuje ideę „eleganckiej równowagi” poprzez precyzyjną inżynierię i nowoczesny design.

Ixa to kompletna  rodzina składająca się z kombinacji regulowanej głowicy w kształcie zgrabnej kuli, drążków i przeciwwag. To zasada, która pozwala rodzinie Ixa rozszerzać się o nowe wersje. Ixa jest wyrazem funkcjonalnej, produktywnej i zrównoważonej inteligencji poprzez celowe wybory redukcji i uproszczenia, będące wynikiem solidnego know-how w zakresie projektowania. Artemide i Foster+Partners podzielają głębokie podejście do zrównoważonego projektowania, które jest częścią rozwoju produktu na każdym etapie i wyróżnia się jako istotny element projektu.

Ixa przynosi światło tam, gdzie jest potrzebne, zapraszając nas do fizycznej interakcji z obiektem, który czyni nas autorami naszej przestrzeni świetlnej.

Elastyczność, funkcjonalność, jakość i dynamika lekkich, prostych, miękkich linii, o klasycznym, prostym wyglądzie sprawiają, że Ixa to ponadczasowy projekt, który można reinterpretować w niezliczonych sytuacjach, zapewniając długą żywotność, podstawę zrównoważonego projektu.

PROJEKTANT: Foster + Partners

MATERIAŁ: aluminium

DOSTĘPNE KOLORY: antracyt, niebieski, czerwony, biały, żółty

DOSTĘPNE WERSJE: ścienna, sufitowa, stołowa, podłogowa

WYMIARY: zależnie od wersji

ŹRÓDŁO ŚWIATŁA: zintegrowany LED 3000K, moc zależnie od wersji