Założona w 1988 roku przez Andrew i Sarah Hills, Porta Romana jest marką wyjątkowa. Producent unikalnych mebli oraz oświetlenia.  Oferuje wyjątkową gamę  żyrandoli, lamp stołowych i podłogowych, lamp wiszących i kinkietów – a także mebli, w tym konsol, krzeseł i luster. Jej spontaniczne, ale przemyślane podejście owocuje oryginalnymi, przekonującymi i trwałymi produktami. Obejmują one formy zarówno rzeźbiarskie i organiczne, z powierzchniami wykonanymi z teksturowanego gipsu, jak i eleganckie projekty wykonane z mosiądzu, szkła, drewna i trzciny cukrowej. Plastyczna jakość tych materiałów pozwala Porta Romana rozwijać ich potencjał.

W świecie, w którym produkty rzadko są trwałe, tworzy przedmioty, które można kochać przez całe życie i dłużej. Inspirację nie rzadko stanowi zachwyt nad pięknem świata przyrody. Zwyczajność przekształcona w niezwykłość, dzięki uniwersalnemu językowi projektowania, który przekracza granice  stosując innowacyjne technik i materiały

Rzemiosło i warsztat.

Od samego początku studio malarskie było centralnym elementem projektów marki. To tam przez trzy dekady, rozwijano unikalny charakter, oparty w dużej mierze na rzemiośle ręcznie malowanych wykończeni. Każde patynowanie rozwija się tygodniami, próbkując warstwy koloru w poszukiwaniu idealnego i niepowtarzalnego wykończenia sygnowanego Porta Romana.

Made to order

W Porta Romana każdy element jest oryginalny. Każdy nas element jest wykonany ręcznie dla Ciebie. Oznacza to, że każdy najmniejszy szczegół można dopasować do Twojego wnętrza — od tkanin i wykończeń po stworzenie czegoś całkowicie na zamówienie.

Porta Romana to marka dla koneserów, ceniących niepowtarzalny i nie ulegający chwilowej modzie produkt.

PORTA ROMANA od skromnych początków w małym londyńskim warsztacie po stworzenie instalacji oświetleniowej dla Królewskiej Akademii Sztuki.

Wykonane w Wielkiej Brytanii

Lokalni rzemieślnicy z całych Wysp Brytyjskich są sercem Porta Romana.

Każdy dmuchacz szkła, ceramik, metalowiec i rzeźbiarz wnosi swoją specjalistyczną wiedzę do projektów i produkcji, nadając każdemu z nich niepowtarzalny charakter. Dbając o uznanych i wschodzących brytyjskich rzemieślników, Porta Romana jest w  stanie utrzymać większość produkcji lokalnie.

https://portaromana.com/