BLOWN GLASS LIGHTING QUALITY MADE IN ITALY

W 1961 roku Mistrz Gino Luigi Cangini , który od najmłodszych lat zgłębiał tajniki różnych metod obróbki szkła, założył w Cesenie fabrykę formowania szkła dmuchanego. Początkowo zaczyna tworzyć artystyczne kolekcje artykułów upominkowych i wyposażenia domu. Po wielkim sukcesie w branży dekoracyjnej, w 1987 roku Gino Cangini przechodzi na emeryturę, a firmą zarządzają jego zięć i córki. Cangini Tucci na przestrzeni lat nadal zachowuje swój szczególny, charakterystyczny kunszt.

W 2001 roku Pietro Tucci rozpoczął produkcję pierwszych lamp ze szkła borokrzemianowego, materiału, który do tej pory nie był używany w przemyśle oświetleniowym, otrzymując pochwały i uznanie publiczności, która naciskała na powiększenie katalogu produktów o projekty młodych projektantów,

Nadrzędną wartością marki jest rzemiosło w czystej postaci: dbałość o szczegóły w połączeniu z zastosowaniem materiałów najwyższej jakości, aby oferować cenionym klientom zawsze niepowtarzalne produkty .

Projekt, dobór detali, zdobień oraz zróżnicowana gamę kolorystyczna to działania powierzane wykwalifikowanym fachowcom, którzy z pasją poszukują  najciekawszych rozwiązań projektowych.

Wszystkie prace wykonywane są w całości ręcznie, dzięki czemu każdy produkt jest absolutnie wyjątkowy. Każdy produkt CANGINI E TUCCI jest wyjątkowy, autentyczny i wyprodukowany we Włoszech.

https://www.canginietucci.com/