Skandynawska marka zajmująca się projektowaniem i produkcją oświetlenia technicznego. Wysokiej jakości produkty dedykowane są zarówno do wnętrz jak i na zewnątrz. Firma powstała w 1985 roku. Jej znakiem rozpoznawczym jest elegancja, dbałość o detal oraz niezwykła trwałość produkowanych opraw. Kolekcje Light Point są więc ponadczasowe, nie tylko ze względu na uniwersalny prosty język.

Kolekcje Light Point są więc ponadczasowe, nie tylko ze względu na uniwersalny prosty język proponowanej estetyki, ale również ze względu na długoletnią gwarancje i dostępność komponentów. W ciągu ostatnich 25 lat LIGHT-POINT wprowadził na rynek szeroką kolekcję produktów w ultranowoczesnym, minimalistycznym i wyraźnie duńskim stylu projektowania.

Wśród niewątpliwych Bestsellerów na uwagę zasługuje kolekcja Soho. Projektant Ronni Gol stworzył gamę lamp ściennych o różnych głębokościach, które można układać w grupy, jak klocki i tworzyć wyjątkowe rzeźby świetlne, w wybranym przez siebie układzie. SOHO występuje w pięciu rozmiarach i jest dostępna w kolorach złotym, białym, czarnym i mokka. Lampy z kolekcji SOHO posiadają IP 54 co umożliwia wykorzystywanie ich potencjału również w realizacjach zewnętrznych. 

Do Bestsellerów należą też niewątpliwie kolekcje Optic oraz Vantage. Pierwsza z nich również przewidziana jest do użytku zewnętrznego (poza opcją w różowym złocie). Obie kolekcje stanowią elegancką alternatywę dla wszelkiego rodzaju tub technicznych. Kształtem przełamują tradycyjne podejście do oświetlenia technicznego, nadal zachowując absolutną prostotę i minimalizm. W kolekcji Optic dostępne są spoty wpuszczane oraz natynkowe Vantage to dostępna w dwóch rozmiarach selekcja natynkowych, kierunkowych reflektorów podwójnych oraz pojedynczych.

Powyższe kolekcje zdobyły uznanie nie tylko klientów. W 2020 roku otrzymały nagrodę Red Dot.

Z okazji obchodzonego w zeszłym roku 25-lecia marka zaprezentowała kolekcje w wyjątkowym, jubileuszowym kolorze. Różowe złoto to kolor trudny, jednak producentowi udało się doskonale wydobyć piękne, głębokie odbicie oraz ciepło jego powierzchni. Zarówno różowe złoto, jak i szczotkowany tytanowy, dostępny już wcześniej w ofercie, stanowią niezwykle elegancką, kunsztowną i zarazem subtelną alternatywę dla tradycyjnych kolorów wykorzystywanych w oświetleniu technicznym.

https://en.light-point.com/shop/frontpage.html