e15 to europejska marka wyposażenia wnętrz klasy premium. Jest znana ze kolekcji kultowych mebli. Firma z siedzibą we Frankfurcie w Niemczech jest synonimem spójnego, progresywnego wzornictwa w połączeniu z wysokiej jakości materiałami i innowacyjnymi, ręcznymi metodami produkcji. Dzięki silnym fundamentom w architekturze i wzornictwie marka jest definiowana przez wyjątkowe doświadczenie architekta i założyciela Philippa Mainzera wraz z projektantem i dyrektorem artystycznym Farah Ebrahimi.

Od 1995 roku e15 opracowuje oryginalne produkty, kładąc nacisk na istotne formy i materiały. Firma wspiera wszelkie działania  artystyczne, które odzwierciedlają filozofię marki i jej otwarte podejście do różnych kultur i dyscyplin. Oprócz klasycznych projektów bohaterów modernizmu, kolekcja ewoluuje dzięki ścisłej współpracy z rzeszą projektantów, architektów i artystów.

e15 przestrzega zasad zrównoważonego rozwoju oraz odpowiedzialnego pozyskiwania surowców do produkcji swoich mebli. Firma współpracuje z wyspecjalizowanymi warsztatami głównie w Niemczech, a także producentami premium w całej Europie. Wszystkie produkty e15 są weryfikowane pod kątem znaczenia ich wpływu na środowisko. Każdy przedmiot jest starannie produkowany, aby trwał i stał się integralną częścią wnętrz mieszkalnych i publicznych.

https://www.e15.com/en/