BAROVIER TOSO

Barovier & Toso to jedna z najstarszych marek na świecie. Pierwsze wzmianki na temat tradycji wytwarzania szkła i szklarza z wyspy Murano pochodzą już z 982 roku.

W 1291 roku, w obawie przed pożarami oraz w trosce o zachowanie w najwyższej tajemnicy sekretów, wytwarzania tego wyjątkowego szkła, na włoską wyspę, przewieziono z Wenecji  wszystkie piece szklarskie. Najstarszy przedstawiciel rodu Barovier, o którym wspominają kroniki to niejaki Jacobello, zapisy te pochodzą z 1295 roku. Dwa wieki później w historii rodu oraz światowego design,a także w historii sztuki użytkowej epoki renesansu zapisuje się Angelo Barovier i przypisywany mu “Barovier wedding cup”.

Dziś marka Barovier&Toso jest synonimem prawdziwego luksusu i przepychu, który wspierany jest przez wiekową tradycję i rozwój jednego z najznakomitszych rodów rzemieślników i artystów włoskich. W uznaniu swych zasług rodzina Barovier znalazła się w Księdze Rekordów Guinnessa jako najstarsza rodzina szklarzy. W ofercie marki znajdują się okazałe, tradycyjne – rodem z renesansowych pałaców, przepiękne żyrandole, a także ultranowoczesne ekskluzywne żyrandole zdobiące nowoczesne wnętrza prawdziwych koneserów.

http://www.barovier.com/


Tagi:

włoski design


Produkty producenta

© Life Ideas 2013 made by AV & MM
Call Now ButtonZadzwoń