Kolekcja Lederam to wyjątkowa interpretacja tradycyjnej lampy. W bogatej i niezwykle oryginalnej kolekcji Lederam, występuje cały zestaw lamp o pełnym przekroju i zastosowaniu. Od sufitowej, żyrandola, kilku opcji lampy ściennej, po podłogową i stołową.

Kolekcja ucieleśnia dokładność ruchu wymaganego do narysowania minimalnej linii, a jednocześnie zaskakuje pełną  i intensywna formą.

Enzo Catellani jest prekursorem wykorzystywania technologii LED w oświetleniu dekoracyjnym.
W wypadku kolekcji Lederam, płaski moduł LED  jest otoczony przez ciepłe, delikatnie zabarwione dyski. To one są motywem, powtarzającym się w każdym typie lampy z kolekcji. W przypadku lamp wiszących dyski są zawieszone pod falująca struktura imponującego klosza. Całość tworzy formę pięknie wypełniającą przestrzeń i oddająca subtelne, ciepła światło.

Poszukiwania i eksperymenty z lampami, które oddają światło odbite, to również część twórczości Enzo Catellaniego. Zarówno kinkiety jak i lampy podłogowe i stołowe, dają użytkownikowi doskonale prostą formę dekoracyjna, w której ukryte jest nowoczesny moduł LED.

Kolekcja Lederam to doskonały przykład projektu, w którym nowoczesność spotyka się z klasyką. Stanowi innowacyjne podejście do tradycyjnego oświetlenia i jest  idealnym rozwiązaniem oświetleniowym zarówno dla nowoczesnych, jak i klasycznych przestrzeni.

Catellani & Smith Oświetlenie Lederam jest w wielu opcjach w różnych rozmiarach oraz eleganckich bazowych kolorach.

PROJEKTANT: Enzo Catellani

MATERIAŁ: aluminiowy klosz i dysk, metalowy pręt i podstawa

DOSTĘPNE KOLORY: kombinacje: biała, złota, czarna, miedź

DOSTĘPNE WERSJE: sufitowa wisząca, sufitowa, kinkiet, podłogowa, stołowa

WYMIARY: zależnie od wersji

ŹRÓDŁO ŚWIATŁA: COB LED  2700K, moc zależna od wersji

ZASILANIE: 230 V

PROTOKÓŁ ŚCIEMNIANIA: Phase Cut, Dali na zamówienie