Inspiracje

Catellani & Smith oświetlają nowe Atelier Aldo Coppola w Mediolanie

W Corso Europa 7 Milanthe zostało otwarte nowe Atelier Aldo Coppola, światowej sławy stylisty z Mediolanu.

Innowacyjny pomysł Atelier, nabrał kształtu dzięki kreatywności architekta Anton Kobrinet’a i pracy Aldo Coppola Jr. Niepowtarzalny, futurystyczny charakter tego miejsca podkreślają niezwykłe kreacje oświetleniowe stworzone przez Enzo Catellani a dopełniają meble Marcel Wanders Gamma & Bross.

Całkowicie poświęcony dobremu samopoczuciu i pięknu ciała, nowy Atelier jest wyrazem entuzjazmu, pasji i doświadczenia Aldo Coppola.

W tej ekskluzywnej powierzchni 1000 m kw. z przepięknego białego marmuru, na trzech piętrach, z 13 stanowiskami, światło Catellani & Smith odgrywa szczególną rolę: towarzyszy gościom w pokojach SPA, między lustrami i mozaikami odtwarzającymi historyczne zdjęcia do kalendarzy Aldo Coppola – L ‚Oreal autorstwa Fabrizio Ferri i Oliviero Toscani.
Ogromny krąg świetlny „E. T.”, całkowicie pokryty złotem, oświetla schody jak słońce i daje poczucie ciepła otoczenia.

Doskonałość słynnego „Giotto Circle”, który był inspiracja dla lampy Sorry Giotto, sprawia, że to oświetlenie staje się sugestywną rzeźbą świetlną.

 

W tym  idealnym połączeniu światła, designu, architektury i sztuki, Catellani & Smith potwierdza swoją poetycką duszę i kreatywność. Sprawia, że oświetlenie staje się elementem, który najbardziej upiększa i pobudza przestrzeń, nie zapominając jednak, jak ważny jest balans relacji między intensywnością oświetlenia i środowiskiem pracy.

„PostKrisi” piękny i funkcjonalny, miękko rozprasza światło unikając efektu oślepiania, jest przykładem na to jak pięknie „rzucić na coś światło”.


Tagi:

włoski design Catellani & Smith Catellani & Smith Design News Lighting Interior design


© Life Ideas 2013 made by AV & MM